tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 kwietnia 2020

13 mandatów i 22 pouczenia za brak maseczek i gromadzenie się

Zgodnie z obowiązującymi od wczoraj przepisami każda osoba na ulicy ma obowiązek zasłaniania ust i nosa. Ponadto wszystkie dotychczasowe zasad bezpieczeństwa, w tym dotyczące przemieszczania się, nadal obowiązują. Większość mieszkańców poważnie traktuje obostrzenia, jednak są i tacy, którzy twierdzą, że żadne ograniczenia ich nie dotyczą.

Policjanci podczas służby zwracają uwagę na przestrzeganie obowiązujących przepisów pouczając mieszkańców o nowych
Policjanci podczas służby zwracają uwagę na przestrzeganie obowiązujących przepisów pouczając mieszkańców o nowych obostrzeniach · fot. KMP Tychy


Od wczoraj obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Każdy, kto wychodzi z domu, musi zakryć te części twarzy. Może to zrobić za pomocą maseczki jednorazowej, maseczki materiałowej, chusty, apaszki czy szalika.

Policjanci podczas służby zwracają uwagę na przestrzeganie obowiązujących przepisów pouczając mieszkańców o nowych obostrzeniach. Niektóre z osób napotkanych przez mundurowych bez maseczek tłumaczyło, że właśnie idą kupić, bo jeszcze nie zdążyli. I poszli - pouczeni przez policjantów o powadze sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa. Jednak byli i tacy, którzy pomimo tłumaczeń, nawet posiadając maseczki, uparcie i lekceważąco nie stosowali się do tych zaleceń. Niektórzy nawet twierdzili „że nie będą nosić masek, bo ich to nie obowiązuje”. Wówczas policjanci stosowali represję w postaci mandatu karnego.

Wczoraj policjanci podjęli 23 interwencje związane z naruszeniem aktualnie obowiązujących przepisów. Te potwierdzone, a było ich 17, zakończyły się łącznie 22 pouczeniami oraz 13 mandatami karnymi, które zostały nałożone m.in. w związku z zakazem gromadzenia się i nieprzestrzeganiem obowiązku zasłaniania twarzy.

Pamiętajmy, że stosując się do obowiązujących przepisów chronimy siebie i innych, a ich nieprzestrzeganie może zagrozić naszemu zdrowiu, a nawet życiu!

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.