tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2020

Jak szukać środków na zakup samochodu?

Materiał partnera:

Kupno nowego samochodu to dla wielu z nas poważny wydatek. Dlatego często na sfinalizowanie transakcji potrzebujemy dodatkowych środków pieniężnych. Rozwiązaniem może być kredyt gotówkowy, którym szybko zapłacimy za nowe auto.

W 2019 roku w Polsce sprzedano ponad pół miliona nowych samochodów osobowych. To rekordowa liczba jak na XXI wiek i kontynuacja tendencji do kupna pojazdów prosto z salonu, ponieważ poprzedni rekord padł dwanaście miesięcy wcześniej. Rok 2020 może oscylować w podobnych granicach, dlatego warto wiedzieć, skąd wziąć środki na zakup nowego auta.

Kredyt gotówkowy korzystniejszy niż samochodowy?Zakup wymarzonego samochodu dzięki kredytowi gotówkowemu to jeden z najbardziej powszechnych sposobów na sfinansowanie nowego pojazdu. Mogłoby się to wydawać zaskakujące, skoro banki oferują specjalne kredyty samochodowe, które w założeniu są bardziej atrakcyjne dla kierowców, którzy poszukują środków na nowy samochód. Jednakże kredyt samochodowy niesie za sobą sporo dodatkowych kosztów, które finalnie obciążają właściciela pojazdu. Wystarczy wspomnieć o konieczności ubezpieczenia samochodu. Często jesteśmy zobligowani do przystania na ofertę towarzystwa ubezpieczeniowego wskazaną przez bank, mimo że szukając na własną rękę, moglibyśmy znaleźć tańszą polisę. Oczywiście kupując auto na kredyt samochodowy musimy wykupić pełną gamę ubezpieczeń, a więc OC, AC i niekiedy inne dodatkowe zabezpieczenia. Kolejny niekorzystny dla kredytobiorcy akcent to zobligowanie się do serwisowania nowego pojazdu wyłącznie w autoryzowanych serwisach ASO, gdzie koszt pojedynczej wizyty może być kilkukrotnie wyższy, niż w innym serwisie. Niekiedy jest to kwestia gwarancji na auto, jednak czasami wymaga tego od nas bank.

Łatwo dostępne kredyty gotówkoweTymczasem rośnie liczba argumentów przemawiających za skorzystaniem z tradycyjnego kredytu gotówkowego. Pierwszą zaletą jest większa swoboda po stronie kupującego auto. Pieniądze, które otrzymujemy od banku możemy dowolnie spożytkować, zatem bank nie musi nawet wiedzieć, że planujemy wydać je na samochód. Daje nam to wolność w każdej decyzji związanej z kupnem pojazdu, co znacznie poszerza zakres naszych poszukiwań. Coraz mniejsze znaczenie ma też oprocentowanie kredytu. Sprawdzając wygodny kalkulator kredytowy zauważymy, że promocyjne oferty kredytów gotówkowych prezentują zbliżony poziom do kredytu samochodowego pod względem oprocentowania. Możemy swobodnie dostosować wysokość kwoty, jaka nas interesuje, a także okres spłaty zobowiązania. Warto sprawdzić wszystkie oferty na rynku, gdyż często możemy liczyć na niższe oprocentowanie lub brak konieczności opłaty prowizji za udzielenie pożyczki.

Kredyt gotówkowy a auto używaneW 2019 roku na portalach z ogłoszeniami branży motoryzacyjnej, pojawiło się około 2,5 miliona ofert sprzedaży samochodów używanych. Polacy coraz częściej też decydują się na zakup stosunkowo nowych aut, które mają niewielki przebieg. Tego rodzaju zakupy również można sfinansować przy pomocy kredytu gotówkowego. Bez względu na to, czy kupujemy pojazd z komisu bądź od osoby prywatnej, możemy bez trudu znaleźć dodatkowe środki na tę ważną transakcję. Jako że sami decydujemy, jaka kwota jest nam potrzebna, warto wspomnieć o kosztach, wiążących się z zakupem auta z drugiej ręki. Często bowiem kredytobiorcy uwzględniają wśród swoich potrzeb jedynie sumę niezbędną do dokonania zakupu. Tymczasem samochody używane często wymagają od razu drobnych napraw, wizyty w serwisie czy chociażby opłacenia ubezpieczenia. Warto uwzględnić te wydatki, wnioskując o kredyt.