tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2020
  • 18 kwietnia 2020

Warta wesprze Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach

Grupa Warta poinformowała niedawno o przekazaniu 10 milionów złotych na pomoc w walce z pandemią COVID-19. W czwartek firma podała listę 34 szpitali z całego kraju, którym udzieli wsparcia na łączną kwotę 5 milionów złotych. W województwie śląskim spółka wesprze dwa szpitale: w Tychach i Raciborzu. Kolejnych 5 milionów złotych trafi do instytucji lokalnych w ramach akcji "Zostań w domu i pomagaj".

Ze względu na rosnącą liczbę zachorowań wywołaną koronawirusem Grupa Warta podjęła decyzję o bezpośrednim wsparciu finansowym 34 szpitali, w tym dwóch z województwa śląskiego:
  • Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach,
  • Szpitala Rejonowego im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu.


Przygotowane środki ubezpieczyciel przekaże placówkom ze wszystkich województw m.in. na zakup sprzętu medycznego oraz ochronnego dla personelu oraz pacjentów.

- Widzimy oddanie pracowników służby zdrowia dla walki z pandemią i podziwiamy ich codzienną pracę. Ważnymi dla nas wartościami są solidarność i pomoc w potrzebie, dlatego chcemy skierować nasze działania bezpośrednio tam, gdzie są one teraz niezbędne. Wierzymy, że ten gest przyniesie im chwilę oddechu i pozwoli z większym spokojem pomagać chorym - mówi Jarosław Parkot, Prezes Zarządu Warty.

Większość pieniędzy trafiła już do wybranych szpitali. Pozostałe placówki powinny je otrzymać w ciągu najbliższych dni. Otrzymane fundusze zostaną przeznaczone na najważniejsze potrzeby danych placówek związane z walką z pandemią. W gronie 34 szpitali znalazły się m.in. wszystkie placówki jednoimienne oraz wybrane zakaźne w miastach wojewódzkich. Środki zostały rozdzielone proporcjonalnie do liczby chorych w poszczególnych województwach i liczby szpitali w danym regionie.

Kolejne 5 milionów Grupa Warta przekaże organizacjom i instytucjom lokalnym w ramach akcji „Zostań w domu i pomagaj”. To agenci, znając dobrze potrzeby w swoim otoczeniu, wskażą lokalne instytucje, które wymagają wsparcia w walce z koronawirusem. Łącznie Grupa Warta przeznaczy na walkę z epidemią 10 mln zł, które pochodzą m.in. ze środków zaplanowanych wcześniej na kampanię reklamową z okazji 100-lecia firmy.

BM / tychy.info, źródło: materiały prasowe

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.