tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2020

Do potencjalnych klientów z najbliższej okolicy dotrzesz przez Google. Kiedy potrzebne jest pozycjonowanie lokalne

Materiał partnera:

Niewątpliwie jednym z najważniejszych rezultatów rozpowszechnienia się nowoczesnych środków komunikacji jest spadek znaczenia bariery odległości. Trzeba jednak być świadomym tego, że nie tylko tych największych. W czasach, gdy po smartfony sięgamy niemal bez przerwy, dostęp do sieci zmienia także rzeczywistość rozgrywającą się obrębie dzielnicy czy niewielkiego osiedla. Także jeśli jedynie na takim obszarze liczyć możemy na potencjalnych klientów, musimy to zatem mieć na uwadze.

Do potencjalnych klientów z najbliższej okolicy dotrzesz przez Google. Wyjaśniamy, kiedy potrzebne jest pozycjonowa


Walcz o uwagę tych odbiorców, którzy mogą być w Twoim zasięguRynek lokalny bywa niezwykle wymagającym, a walka na nim szczególnie zacięta, bo przecież grono potencjalnych klientów pozostanie ograniczone. Fryzjer, warsztat mechaniki pojazdowej, lokal gastronomiczny czy inne podobne miejsca mogą wszak liczyć jedynie na tych, którzy już znajdują się w najbliższej okolicy. Wystarczy jeden nowy konkurent, by zachwiać, wydawałoby się, stabilną pozycją biznesu funkcjonującego nawet wiele lat. Znalezienie właściwych środków komunikacji, pozwalających dotrzeć do jak najszerszego, a jednak ściśle określonego geograficznie grona odbiorców jest więc koniecznym zadaniem pozwalającym skutecznie obronić się przed takim zagrożeniem. Co to znaczy w praktyce? Wykorzystaj potencjał największej wyszukiwarki!

Lokalne media to oczywiście wybór zapewniający znacznie wyższą efektywność niż te, których zasięg przekracza nasze potrzeby, jaki procent mieszkańców rzeczywiście jest jednak ich odbiorcami? Do tego pozostaje typowy problem konwencjonalnych metod reklamowych - odbiorcy ci tak czy inaczej są przypadkowi. Szanse na to, że uda nam się pozostawić w pamięci odpowiednio licznych na tyle trwały ślad, by zaowocowało to w chwili, gdy zajdzie potrzeba, której odpowiada nasza oferta, są ograniczone.
Jest jeszcze jeden kłopot: co z przyjezdnymi, chcącymi się posilić czy np. usunąć usterkę pojazdu w trakcie podróży? Wypozycjonuj swoją stronę we właściwy sposób, a dotrzesz do wszystkich!

Pozycjonowanie lokalne przynosi rezultaty stosunkowo szybkoJak zwracają uwagę fachowcy z firmy INSEO, inwestycja w pozycjonowanie strony lokalnego biznesu jest tym bardziej wskazana, że na efekty nie musimy czekać tak długo, jak ma to miejsce wówczas, gdy walczymy o uwagę wszystkich internautów. Nakład pracy pozostaje jednak niemały, bo i tutaj nie obejdzie się bez rzetelnej optymalizacji witryny. Wiele aspektów ma znacznie nie tylko dla algorytmów Google, ale i bezpośrednio dla potencjalnych klientów, by wymienić choćby szybkość ładowania czy przystosowanie do wyświetlania na urządzeniach mobilnych. Decyzja o skorzystaniu z rozmaitych lokalnych usług nader często jest wszak spontaniczna i podejmujemy ją poszukując ich na telefonie! Umiejętnie należy jednak budować także bazę linków, nie wolno zapomnieć też o czy wizytówce w Google Moja Firma.

Wreszcie: właściwa strategia, której podporządkowany musi być cały ten trud. Czy wystarczy, że będziemy pozycjonowali się w danym mieście, czy też powinna to być konkretna dzielnica? Jakich fraz używają nasi odbiorcy? Fachowcy pomogą znaleźć bezbłędne odpowiedzi na wszystkie pytania. Korzystaj z ich wiedzy!