tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2020

Czy można nauczyć się angielskiego w rok?

Materiał partnera:

Oczywiście wszystko zależy od tego, co rozumiemy pod pojęciem „nauczyć się”, czyli o jakim poziomie znajomości języka tu mówimy. Dla niektórych będzie to zdanie podstawowej matury, niektórzy rozumieją to jako umiejętność posługiwania się nim w trakcie podróży zagranicznej, a inni chcą po prostu rozumieć film po angielsku. Wiemy jedno: bez wnikania w szczegóły indywidualnych pobudek każdej osoby uczącej się angielskiego oraz ilości czasu, które ta osoba może poświęcić na naukę, na pewno w rok jesteśmy w stanie komunikatywnie posługiwać się językiem angielskim.

Czy można nauczyć się angielskiego w rok?


Buki to platforma internetowa, która łączy korepetytorów, nauczycieli czy po prostu specjalistów w swojej dziedzinie z osobami, które potrzebują ich pomocy. Dlatego właśnie na Buki.org.pl znajdziesz również wielu nauczycieli angielskiego, którzy po godzinach, pomagają w nauce Internautom.

Ale to nie wszystko. Każdy z nas potrzebuje innej pomocy w nauce języka, dla niektórych będzie to jedynie pomoc z przełamaniu bariery językowej i otworzeniu się na konwersację, w której może pomóc nam np. native speaker (jeśli chcemy również nauczyć się poprawnego akcentu), ale też student anglistyki, jeśli nasze potrzeby nie są bardzo wygórowane, a dysponujemy niskim budżetem.

Więc jak nauczyć się angielskiego w rok?W nauce języka na pewno bardzo pomaga osłuchanie się z nim. Warto zacząć słuchać i oglądać treści w oryginalnej wersji językowej, np. filmy bez lektora czy angielskie radio, co pozwoli naszemu mózgowi powoli przyswajać komunikaty w obcym języku. Na początku możesz nie rozumieć zbyt wiele lub zupełnie nic, lecz powoli, jeśli Twoja nauka będzie odbywała się również na innych płaszczyznach, zaczniesz wyciągać kontekst z treści wypowiedzi.

Będziesz zdziwiony, jak szybko zaczniesz rozumieć niektóre treści, szczególnie te, którymi jesteś żywo zainteresowany. Ludzki mózg jest naprawdę potężną maszyną i w ciągu milisekund potrafi powiązać wiele faktów, których nawet nie jesteś świadomy. Dzięki temu będziesz w stanie zrozumieć, co mówi aktor na ekranie, nawet jeśli nie znasz znaczenia ani jednego słowa, które właśnie wypowiedział. Lub czego dotyczy informacja w wiadomościach, z której zrozumiałeś jedynie kilka nazw i podstawowe czasowniki (możesz słuchać wiadomości najpierw po polsku, a później po angielsku, by nauczyć się wyciągać z komunikatu ten kontekst).

Samodzielna nauka angielskiego w domuNiezmiernie pomocne będą też wszelkie aplikacje do nauki języka, których na rynku jest całe mnóstwo. Istnieje nawet kilka bardzo porządnych i zupełnie darmowych programów do nauki. Jak w nauce każdej nowej dziedziny, ważna jest konsekwencja, zaangażowanie i szczere zainteresowanie. Pamiętaj, dlaczego to robisz i co jest Twoim celem, byś nie zapętlił się czasem z w skomplikowanych regułach gramatyczne, gdy Twoim nadrzędnym celem była podstawowa umiejętność komunikacji ustnej.

Nie zapominajmy, że wielu z nas angielski otacza od chwili, kiedy się urodziliśmy: filmy z oryginalną ścieżką dźwiękową, angielskie piosenki w radio, nazwy produktów na opakowaniach napisane w oryginale czy neologizmy, które w ciągu ostatnich lat niezauważanie przeniknęły do naszego własnego języka (jak choćby appka, czyli aplikacja, ang. app lub menedżer jako spolszczona nazwa stanowiska w każdego niemal firmie, ang. manager).

Dzięki wszechobecnej, nieświadomej ekspozycji na słowa żywcem wyjęte z języka angielskiego, znasz ten język lepiej niż Ci się wydaje i będziesz pozytywnie zaskoczony, gdy rozpoczniesz swoją naukę.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.