tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2020

10-miesięczna dziewczynka straciła przytomność. Interweniował LPR

W środę, 15 kwietnia około godziny 12:20 dyżurni SK KM PSP Tychy i KMP Tychy otrzymali zgłoszenie z prośbą o zabezpieczenie lądowiska dla śmigłowca LPR - Ratownik 4 w rejonie ulicy Andersa. Ratownicy zostali zadysponowani do 10-miesięcznej dziewczynki, która w jednym z mieszkań miała stracić przytomność po uderzeniu się w główkę.

10-miesięczna dziewczynka straciła przytomność. Interweniował LPR - 15.04.2020 · fot. 112Tychy


Jak poinformował nasz portal tata dziewczynki: dziecko nie uderzyło się w główkę, bo naprawdę ratowałem swoją córkę. Serduszko stanęło, co było spowodowane zaawansowaną wadą serca. To ja ratowałem pierwszy córkę - nie strażacy, ja to robiłem.

Śmigłowiec LPR wylądował na pobliskim boisku. Celem szybszego dotarcia do dziewczynki ogrodzenie obiektu zostało przecięte. Wysiłki ratowników przyniosły efekt. Funkcje życiowe zostały przywrócone.

Decyzją lekarza dziewczynka zespołem naziemnym pod opieką ratowników medycznych i lekarza LPR-u została przetransportowana do szpitala w Katowicach Ligocie. Kilkanaście minut później śmigłowiec odleciał do szpitala po część swojej załogi. Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

BM / tychy.info, źródło: 112tychy.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.