tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 kwietnia 2020
  • 20 kwietnia 2020

Naprawa gwarancyjna na pasie ruchu na DK1 oraz na łącznicach wiaduktu

W poniedziałek, 20 kwietnia ruszy drugi etap naprawy gwarancyjnej w rejonie węzła drogowego ul. Beskidzkiej z al. Niepodległości.

estakada, dk1
fot. MZUiM


Prace będą wykonywane na dwóch łącznicach wiaduktu - zjazdowej i wyjazdowej do centrum miasta oraz na jednym pasie ruchu na DK1 w kierunku do Bielska Białej. Na czas robót wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu.

- Jezdnia w kierunku Bielska-Białej zostanie zawężona z dwóch do jednego pasa, a obie łącznice od strony zachodniej (centrum miasta) zostaną zamknięte. Tym samym od strony Katowic nie będzie można zjechać na al. Niepodległości oraz z centrum miasta nie będzie można wyjechać w kierunku Bielska Białej. Na jezdni w kierunku Katowic roboty nie będą prowadzone - całość prac wykonano w ramach pierwszego etapu naprawy - wyjaśnia Arkadiusz Bąk z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

W ramach naprawy przebudowane zostaną warstwy konstrukcyjne drogi oraz układana będzie nowa nawierzchnia bitumiczna. Planowo utrudnienia potrwają do końca maja.

- Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i jednocześnie przepraszamy za powstałe niedogodności - dodaje Arkadiusz Bąk.

Wszystkie koszty z tytułu naprawy poniesie wykonawca odpowiedzialny za przeprowadzoną przed kilkoma laty przebudowę tyskiego odcinka DK1/DK86, firma Polimex Mostostal S.A.

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.