tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 kwietnia 2020

Jak śląska senator i wicemarszałek Senatu pomaga w czasie epidemii?

Senator Gabriela Morawska-Stanecka szyje maseczki. Zainicjowała także akcję darmowej nauki języków obcych online dla dzieci, w którą włączyły się nauczycielki z okolic Bielska-Białej i Pszczyny. Prowadzi też w sieci bezpłatne porady prawne.

Biuro senatorskie Morawskiej-Staneckiej szyje maseczki, czepki i fartuchy - 03.2020 · fot. Biuro senatorskie Gabrieli Morawskiej-Staneckiej


Senator wraz z pracownikami swoich biur senatorskich w Tychach i Mysłowicach szyje maseczki, fartuchy i czepki pod kombinezony ochronne. Początkowo szyto maseczki z agrowłókniny ze sklepu ogrodniczego, następnie udało się zdobyć ponad kilometr flizeliny medycznej. Drugie biuro Morawskiej-Staneckiej w Mysłowicach, które nie zostało otwarte z powodu epidemii, tymczasowo przekształcono w krajalnię, gdzie hurtowo powstają maseczki i fartuchy. Środki te trafiły już do placówek medycznych, domów pomocy społecznej z Tychów, Mysłowic i terenu powiatu bieruńsko-lędzińskiego, do katowickiego sanepidu, a także sprzedawców w Tyskich Halach Targowych. Maseczki będą tam rozdawane także kupującym. Wiele maseczek i fartuchów dostarczanych jest regularnie do Szpitala Miejskiego nr 2. Część środków trafia też do Katowic, czy Gliwic. W zamian za maseczki przekazane do Gliwic, biuro otrzymało 100 przyłbic, które przekazano do różnych placówek. Szyją i rozwożą produkty nie tylko pracownicy biura - w akcję zaangażowało się już społecznie kilkadziesiąt osób z okolicznych miejscowości.

- Cały czas zaopatrujemy w środki ochronne mój okręg wyborczy, za który czuję się odpowiedzialna - mówi Gabriela Morawska-Stanecka i dodaje - teraz, kiedy maseczki będą obowiązkowe dla wszystkich, będziemy je rozdawać ludziom, którzy ich potrzebują.

Gabriela Morawska-Stanecka zainicjowała też internetowe bezpłatne porady prawne dla osób, które tracą pracę, czy przedsiębiorców, którzy wpadają w kłopoty finansowe. Można dowiedzieć się np. jak postarać się o zwolnienie z płacenia ZUS. Senator zaangażowała w ten program młodych, ale doświadczonych prawników - adwokatów i radców prawnych. Z porad można korzystać już od kilku tygodni.

Prawnicy, do których można się zgłaszać po bezpłatne porady prawne online

Arkadiusz Waszkiewicz
tel.: 503 609 182
e-mail: arek.waszkiewicz@gmail.com
codziennie od 10:00 do 13:00

Barbara Stanecka
tel.: 797 286 356
e-mail: barbara.stanecka@adwokatura.pl
środa od 18:30 do 20:00
oraz codziennie poprzez kontakt mailowy

Tomasz Szaflarski
tel.: 508 277 555
wtorek od 10:00 do 11:00

Jacek Szaflarski
tel. 511 489 333
czwartek od 10.00 do 11.00


Kolejną inicjatywą senator są bezpłatne lekcje internetowe prowadzone przez nauczycielki specjalizujące się w zajęciach online z języków obcych dla dzieci. Wiele z nich pochodzi z okolic Pszczyny i Bielska-Białej. Konsultacje językowe on-line z polskiego, angielskiego, niemieckiego, włoskiego, francuskiego i hiszpańskiego są odpowiedzią na potrzeby uczniów, głównie tych ze szkoły podstawowej, dla których zajęcia zdalne w szkole są niewystarczające. Projekt rozpoczęto od języków obcych, bo to one najczęściej sprawiają kłopot w przyswojeniu bieżącego materiału. Lekcje prowadzone są przez komunikatory. Do prowadzenia zajęć zgłaszają się ciągle nowi nauczyciele.

Harmonogram zajęć i kontakt do nauczycieli:

poniedziałek
16.00-19.00 - Katarzyna (j. francuski)
messenger: catherine popczyk)
catherine.popczyk@gmail.com

wtorek:
16.00-19.00 - Katarzyna (j. francuski)
messenger: catherine popczyk)
catherine.popczyk@gmail.com

środa
16.00-19.00 - Katarzyna (j. francuski)
messenger: catherine popczyk)
catherine.popczyk@gmail.com

czwartek:
13.00-16.00 - Katarzyna (j. francuski)
messenger: catherine popczyk)
catherine.popczyk@gmail.com

16.30 -19.30 - Agnieszka (j. francuski) /od 16 kwietnia/
skype: Agnieszka Żurek
garou@op.pl

piątek:
13.00-19.00 - Katarzyna (j. francuski)
messenger: catherine popczyk)
catherine.popczyk@gmail.com

sobota:
9.00 -13.00 - Agnieszka (j. francuski) /od 18 kwietnia/
skype: Agnieszka Żurek
garou@op.pl


Loading...


O swoich inicjatywach senator i wicemarszałek Senatu mówi szerzej w materiale wideo:


Bieżących informacji o inicjatywach można szukać na stronie Facebookowej biura senatorskiego Morawskiej-Staneckiej - kliknij tutaj.

ar / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.