tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 kwietnia 2020

84 policyjne interwencje w związku z naruszeniem przepisów

Podczas świątecznego długiego weekendu policjanci podjęli 84 interwencje związane z naruszeniem aktualnie obowiązujących przepisów. Policja kolejny raz apeluje o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń to ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

Policyjna kontrola
Policyjna kontrola - 04.2020 · fot. KMP Tychy


Policjanci kontrolują przestrzeganie przez mieszkańców nowego prawa. Funkcjonariusze pojawiają się w okolicach sklepów, parków oraz osiedli. Skrupulatne egzekwowanie nowego prawa przez mundurowych ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa.

Podczas świątecznego weekendu policjanci podjęli 84 interwencje związane z naruszeniem aktualnie obowiązujących przepisów. Te potwierdzone, a było ich 64, zakończyły się łącznie 87 pouczeniami i 11 mandatami karnymi, które zostały nałożone m.in. w związku z zakazem gromadzenia i przemieszczania się.

Jedna z interwencji dotyczyła nieletniego mieszkańca miasta, który postanowił wyjść z domu pomimo zakazu rodzica. W związku z tym, realizując zadania dotyczące minimalizowania zagrożeń związanych z sytuacją epidemiologiczną, policjanci z Zespołu ds. Przestępczości Nieletnich tyskiej komendy sprawdzali miejsca, gdzie może grupować się młodzież. Ostatecznie nastolatek wrócił do domu, a sporządzona przez funkcjonariuszy dokumentacja w tej sprawie trafi do Sądu Rodzinnego.

Wszyscy ci, którzy nie stosują się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi swoich zachowań. W obecnej sytuacji, hasło #zostanwdomu ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

- Ponownie apelujemy o pozostanie w domach, dla siebie i ze względu na innych, szczególnie dla dobra osób schorowanych i w podeszłym wieku - zwracają uwagę policjanci.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.