tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 kwietnia 2020

Historyczne zdjęcie: ulica Feliksa Dzierżyńskiego z lotu ptaka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne zdjęcia" podaj

Trudny czas, w jakim przyszło nam obecnie funkcjonować, jest okazją do wspominania ciekawych miejsc i miłych chwil spędzanych na łonie natury. W związku z tym postanowiliśmy rozpocząć cykl "Historyczne zdjęcia", w ramach którego będziemy publikować wykonane przed laty fotografie prezentujące nasze miasto oraz mieszkańców i ich zwyczaje. Jednocześnie zachęcamy Was - jeśli macie stare zdjęcia, którymi chcecie się podzielić z szerszą publicznością - wyślijcie je do nas!

ulica Feliksa Dzierżyńskiego z lotu ptaka ok. 1965 roku
Ulica Feliksa Dzierżyńskiego z lotu ptaka ok. 1965 roku · fot. Andrzej Czyżewski / www.abc.tychy.pl


W ramach naszego cyklu prezentujemy kolejną fotografię autorstwa Andrzeja Czyżewskiego, wykonaną ok. 1965 roku. W jej opisie na stronie www.abc.tychy.pl czytamy: Widok z lotu ptaka na ulicę Feliksa Dzierżyńskiego (obecnie gen. Stefana Grota Roweckiego) oraz fragment zabudowy osiedla E. W oddali po prawej stronie budynek Klubu NOT (Naczelna Organizacja Techniczna). .

Jeśli masz ciekawe, historyczne zdjęcie, którym chciałbyś się podzielić, prześlij je do nas za pomocą formularza Wyślij info wraz z krótkim opisem oraz oznaczeniem autora. Fotografie będziemy publikować cyklicznie na naszym portalu.

BM / tychy.info, źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne zdjęcia" podaj