Wiadomości

  • 14 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 2734

Ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. 26-latek stracił prawo jazdy

Tyska grupa SPEED, stworzona do walki z piratami drogowymi zatrzymała prawo jazdy 26-latkowi, który pędził w terenie zabudowanym ponad 100 km/h. Przypominamy, że przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z przyczyn najtragiczniejszych wypadków.Da się zauważyć, że na drogach jest spokojniej za sprawą panującej sytuacji związanej z zagrożeniem epidemią. Niestety dla piratów drogowych to „okazja” do wielu niebezpiecznych i niedozwolonych zachowań na drodze związanych z przekraczaniem prędkości. Okres Świąt Wielkanocnych na drogach minął spokojnie, gdyż mundurowi odnotowali jedynie dwie kolizje drogowe, jednak nie ma żadnej taryfy ulgowej dla kierowców z „ciężką nogą”.

W ramach współpracy tyskiej i bieruńskiej drogówki, grupa SPEED patroluje także najbardziej uczęszczane ciągi komunikacyjne Bierunia. Przekonał się o tym 26-letni mieszkaniec tego miasta, który w terenie zabudowanym ul. Warszawskiej złamał przepisy dotyczące dozwolonej prędkości pędząc 116km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy oraz został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych i 10 punktów karnych.

- Przypominamy, że zdecydowana większość tragicznych w skutkach wypadków jest spowodowana nadmierną prędkością. Pędząc na drodze drastycznie zmniejszamy margines błędu, jaki nam pozostaje w trakcie jazdy. Nie mamy wówczas czasu na reakcję, w przypadku pojawienia się zagrożenia. Musimy sobie zatem zdawać sprawę z tego, że rażące przekraczanie obowiązujących limitów prędkości bardzo zwiększa ryzyko, iż finał naszej podróży będzie tragiczny - zwracają uwagę policjanci i dodają: - Apelujemy o jazdę ostrożną i zgodną z przepisami ruchu rogowego. Policjanci grupy SPEED nadal będą surowo karali kierowców, których zachowanie na drodze może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.