Wiadomości

  • 12 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 1735

[FOTO] Groźny wypadek na DK-1 w Goczałkowicach-Zdroju

W niedzielę około godziny 11:30 na DK-1 w Goczałkowicach-Zdroju miało miejsce poważne zdarzenie drogowe. Samochód marki Hyundai Coupe poruszający się w stronę Bielska-Białej, kilkukrotnie uderzył w bariery energochłonne i wpadł do rowu. W związku ze zgłoszeniem wypadku drogowego interweniowały wszystkie służby ratunkowe. Droga była zablokowana półtorej godziny.

Wypadek na DK-1 w Goczałkowicach-Zdroju - 12.04.2020 · fot. pless.pl


Ze wstępnych informacji wynika, że pojazdem podróżowały dwie młode kobiety. Obie odniosły obrażenia ciała i trafiły do szpitala. Ich życiu nie zagraża jednak niebezpieczeństwo.

Pojazd został doszczętnie rozbity i odpadło z niego wiele elementów (m. in. koła i zawieszenie). Płyny eksploatacyjne zanieczyściły drogę w obu kierunkach. Nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć, że licznik rozbitego auta zatrzymał się na prędkości około 140km/h. Sprzątanie jezdni trwało przeszło godzinę.

W czasie akcji ratowniczej i późniejszych czynności policji, droga w stronę Bielska-Białej była nieprzejezdna. Kierowcy byli prowadzeni na objazd ulicą Uzdrowiskową i Borowinową. Utrudnienia trwały do godziny 13:00. Kwalifikacja zdarzenia nastąpi po ustaleniu obrażeń poszkodowanych.

sid / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.