tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 kwietnia 2020

Historyczne zdjęcie: plac Boslesława Bieruta z kinem Andromeda

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne zdjęcia" podaj

Trudny czas, w jakim przyszło nam obecnie funkcjonować, jest okazją do wspominania ciekawych miejsc i miłych chwil spędzanych na łonie natury. W związku z tym postanowiliśmy rozpocząć cykl "Historyczne zdjęcia", w ramach którego będziemy publikować wykonane przed laty fotografie prezentujące nasze miasto oraz mieszkańców i ich zwyczaje. Jednocześnie zachęcamy Was - jeśli macie stare zdjęcia, którymi chcecie się podzielić z szerszą publicznością - wyślijcie je do nas!

Kino Andromeda fot. Zygmunt Kubski ok. 1961
Kino Andromeda ok. 1961 · fot. Zygmunt Kubski / www.abc.tychy.pl


W ramach pierwszego wpisu prezentujemy fotografię autorstwa Zygmunta Kubskiego, wykonaną ok. 1961 roku. W jej opisie na stronie www.abc.tychy.pl czytamy: Północna pierzeja placu Bolesława Bieruta (obecnie Krzysztofa Kamila Baczyńskiego) z kinem Andromeda, kawiarnią i restauracją Mimoza. Przed budynkami zaparkowano samochody osobowe marki Warszawa. Na elewacji napis „FESTIWAL FILMÓW POLSKICH”, nad wejściem do kina widoczny transparent z hasłem „WRZESIEŃ MIESIĄCEM BUDOWY KRAJU I STOLICY”.

Jeśli masz ciekawe, historyczne zdjęcie, którym chciałbyś się podzielić, prześlij je do nas za pomocą formularza Wyślij info wraz z krótkim opisem oraz oznaczeniem autora. Fotografie będziemy publikować cyklicznie na naszym portalu.

BM / tychy.info, źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne zdjęcia" podaj