tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2020

Księża przekazali 400 tysięcy złotych na pomoc śląskim szpitalom

W Wielki Czwartek zakończyła się zbiórka przeprowadzona wśród duchowieństwa archidiecezji katowickiej. Jej celem było udzielenie konkretnej pomocy materialnej Służbie Zdrowia.

Zebrana wśród księży kolekta wyniosła 400.000 zł. Została ona podzielona pomiędzy 3 placówki:
  • Jednoimienny Szpital Zakaźny w Tychach (ul. Edukacji 102) - 150.000 zł
  • Szpital św. Józefa w Mikołowie (ul. Okrzei 27) - 150.000 zł
  • Szpital Specjalistyczny w Chorzowie (ul. Zjednoczenia 10) - 100.000 zł


W Wielki Czwartek zebrane pieniądze zostały przelane przez Ekonoma archidiecezji katowickiej na konta wyżej wymienionych szpitali.

Arcybiskup w liście, przesłanym kapłanom archidiecezji katowickiej z okazji Wielkiego Czwartku, także podziękował osobiście za złożone ofiary. - Wszystkim kapłanom archidiecezji katowickiej, którzy odpowiedzieli na moją prośbę i złożyli ofiary w ramach tegorocznej jałmużny postnej, składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać Wam za konkretny gest solidarności i wyraz odpowiedzialności za tych, którzy, walcząc z epidemią i jej skutkami, potrzebują nie tylko naszego duchowego i modlitewnego wsparcia, ale i materialnej pomocy. Bracia! Trwajmy na modlitwie, bądźmy ze Służbą Zdrowia i wszystkimi chorymi oraz ich rodzinami. Umacniajmy naszym duszpasterskim działaniem więzi rodzinne i społeczne - napisał metropolita katowicki.

Pieniądze te zostały przekazane do dyspozycji dyrektorów wspomnianych szpitali na zakup sprzętu medycznego (m.in. respiratorów) i innych potrzebnych środków dla chorych i przedstawicieli Służby Zdrowia.Zgodnie z tradycją, podczas Mszy Krzyżma św. w Wielki Czwartek, duchowieństwo archidiecezji katowickiej składa ofiary na konkretny cel. W tym roku abp Wiktor Skworc zaapelował o włączenia się do walki z trwającą epidemią i poprosił o złożenie ofiar na zakup potrzebnego sprzętu medycznego (w tym m.in. respiratorów) lub innych środków ochronnych dla śląskich szpitali.

Na apel abp. Skworca odpowiedzieli także świeccy, wpłacając ofiary na konto Caritas Archidiecezji Katowickiej. Zebrane w ten sposób pieniądze także zostaną w najbliższym czasie przekazane na pomoc ratującym.

BM / tychy.info, źródło: Archidiecezja Katowicka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.