Wiadomości

  • 9 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 3462

Wielkanoc: tyska policja będzie kontrolowała cmentarze

W przeddzień Świąt Wielkanocnych wielu mieszkańców dopytuje o możliwość odwiedzin grobów swoich bliskich na cmentarzach komunalnych. Pomimo ograniczeń możliwości wyjścia z domu do koniecznych zakupów i pracy, ograniczenie wstępu na cmentarze nie zostało wskazane.

cmentarz komunalny Wartogłowiec
fot. TZUK


Obowiązują nas w tych miejscach zasady bezpieczeństwa wskazane dla innych przestrzeni, tj. konieczność zachowywania min. 2 metrów odległości od innych osób (z wyjątkiem podopiecznych) oraz zakaz gromadzenia się w grupy większe niż 5 osób. Władze miasta apelują o rozwagę i ograniczenie tych wizyt do minimum. Cmentarz i przyległe parkingi są stale monitorowane przez policję, która reaguje na naruszenie zasad.

- Rozumiemy, że w naszej tradycji odwiedzanie grobów w okresie Świąt Wielkanocnych jest ważne, ale apeluję - ograniczmy te wizyty do absolutnego minimum! To nie jest moment na spacery i spotkania, a miejsca te nie są alternatywą dla parków... - zwraca uwagę Andrzej Dziuba i prosio zachowanie ostrożności i stosowanie się do zaleceń. - Tyska policja będzie kontrolowała cmentarze, każdy przypadek będzie traktowany indywidualnie, ale w przypadku naruszenia zasad trzeba liczyć się z mandatami... - zauważa prezydent Tychów.

Loading...

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.