Wiadomości

  • 8 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 1680

Sztab GKS Tychy: Sobecki i Bagiński asystentami trenera Majkowskiego

Wspólnie występowali na lodzie i świętowali Mistrzostwa Polski. Teraz ponownie będą walczyli o kolejne sukcesy, ale już w innych rolach. Tym razem cała trójka znalazła się w sztabie szkoleniowym GKS Tychy. Krzysztof Majkowski nadal będzie głównym trenerem, a jego asystentami zostali - Arkadiusz Sobecki i Adam Bagiński. Ich kontrakty obowiązują do 30 kwietnia 2021 roku.

Krzysztof Majkowski nadal będzie głównym trenerem, a jego asystentami zostali - Arkadiusz Sobecki i Adam Bagiński
Krzysztof Majkowski nadal będzie głównym trenerem, a jego asystentami zostali - Arkadiusz Sobecki i Adam Bagiński · fot. GKS Tychy


- Nasz sztab szkoleniowy tworzą byli znakomici zawodnicy, którzy na stałe zapisali się w historii klubu. Krzysztof Majkowski i Arkadiusz Sobecki są wychowankami GKS Tychy, a Adam Bagiński spędził tu siedemnaście sezonów. Stawianie na ludzi, którzy tak wiele zrobili dla klubu jest moim zdaniem właściwym kierunkiem. To osoby z pasją, które będą w pełni zaangażowani i poświęceni swojej pracy. Dodatkowym ich atutem są doświadczenie i znakomita znajomość drużyny - mówi Krzysztof Woźniak, prezes Tyski Sport S.A.

- Cała trójka posiada również odpowiednie kwalifikacje. Krzysztof Majkowski i Arkadiusz Sobecki przez kilka ostatnich lat doszkalali się za granicą w trakcie różnych kursów trenerskich. Adam Bagiński w trakcie swojej kariery współpracował z kilkoma trenerami i sam również kształcił się w tym kierunku. Oczywiście przed naszym sztabem szkoleniowym stawiamy określone cele. Głównym jest obrona Mistrzostwa Polski - dodaje Woźniak.

Krzysztof Majkowski Mistrzostwo Polski zdobywał najpierw jako zawodnik, a następnie asystent trenera. Od kwietnia 2013 roku pracował z Jiriem Sejbą, a cztery lata później rozpoczął współpracę z Andrejem Gusowem. Po rezygnacji Białorusina „Majak”, 14 stycznia tego roku został pierwszym trenerem.

- Naszym atutem będzie bez wątpienia fakt, że znamy się prawie połowę naszego życia. Każdy z nas grał na innej pozycji i na pewno zna jej specyfikę od podszewki. Jeśli to wszystko połączymy, to będziemy mieli bardzo dużą ilość wiedzy i doświadczenia. To pomoże nam w podejmowaniu dobrych decyzji - zaznacza Krzysztof Majkowski, trener GKS Tychy.

Pomagać w podejmowaniu decyzji będą głównie asystenci. Dla Arkadiusza Sobeckiego, to już kolejny sezon w sztabie szkoleniowym. Po zakończeniu kariery w 2015 roku został trenerem tyskich bramkarzy.

- Praca dla takiego klubu jest zaszczytem i wyróżnieniem. Bardzo cieszę się, że w kolejnym sezonie ponownie będą miał okazję tutaj pracować. Cała nasza trójka zna się bardzo dobrze, ale to Krzysztof Majkowski jest głównym trenerem i na nim spoczywa największa odpowiedzialność. My oczywiście jesteśmy od tego, żeby pomagać i dawać mu konkretne uwagi czy argumenty - podkreśla Arkadiusz Sobecki, asystent i trener bramkarzy.

Najmłodszy w tym gronie jest Adam Bagiński. Po siedemnastu sezonach spędzonych w GKS Tychy, kilka dni temu obrońca zakończył karierę. Teraz doświadczenie i wiedzę „Bagiś” będzie przekazywał swoim kolegom już w nowej roli.

- Bardzo się cieszę, że mogłem zostać w klubie i przy sporcie, który tak mocno kocham. Mogę nadal kontynuować swoją pasję i na pewno do nowej roli w moim życiu będę podchodził z takim samym zaangażowaniem i poświęceniem, kiedy byłem jeszcze zawodnikiem - dodaje Adam Bagiński, asystent trenera.

Mistrzowie Polski do treningów mieli wrócić 4 maja. Z uwagi na obecnie panującą sytuację w kraju ciężko przewidzieć, kiedy zawodnicy będą mogli rozpocząć wspólne zajęcia.

BM / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.