Wiadomości

  • 8 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 2294

Dotacja z budżetu miasta dla niepublicznych placówek oświatowych

Jednym z elementów branych pod uwagę przy wyliczeniu dotacji jest frekwencja. Prezydent Tychów podjął decyzję, że niepubliczne żłobki, przedszkola i szkoły otrzymają dotacje w dotychczasowej wysokości. Miesięcznie przeznacza na ten cel w sumie ponad 4,6 miliona złotych.

Zgodnie z przepisami, wszyscy uczący się zdalnie nadal są uczniami tych placówek, mimo, iż fizycznie do nich nie uczęszczają, a dotacja jest udzielania na podstawie liczby uczniów przyjętych do szkoły czy przedszkola. Ale nie tylko to jest brane pod uwagę. - W przypadku szkół niepublicznych, gdzie dodatkowym elementem przy wyliczeniu dotacji jest min. 50% frekwencja słuchaczy na zajęciach. Z uwagi na wyjątkowe okoliczności, będzie brany pod uwagę wskaźnik z ostatniego pełnego miesiąca trwania zajęć, czyli z lutego - mówi Dorota Gnacik, dyrektor Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach.

Przedszkola i szkoły niepubliczne nie stracą więc dotacji, jaką otrzymują z budżetu miasta w związku z zawieszeniem zajęć - tak zdecydował prezydent miasta. - Ze względu na coraz trudniejsza sytuację ekonomiczną wielu rodzin, zdecydowałem, że podmioty prowadzące niepubliczne szkoły, przedszkola i żłobki na terenie miasta otrzymają dotację celową z budżetu miasta w pełnej wysokości za okres, w którym placówki te pozostają zamknięte z powodu ogłoszonego stanu epidemii. Mam nadzieję, że dzięki temu wsparciu placówki te, będą mogły obniżyć do niezbędnego minimum opłaty stałe pobierane od rodziców - mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Prezydent podziękował także tym placówkom, które już wprowadziły zmiany w opłatach dla rodziców, których dzieci uczęszczają do niepublicznych żłobków, przedszkoli i szkół.

BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.