tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 kwietnia 2020

Miasto złożyło wniosek o 100 tys. zł na zakup tabletów dla uczniów

Miasto Tychy złożyło wniosek do Ministerstwa Cyfryzacji o przyznanie grantu w wysokości 100 tys. zł (to maksymalna wysokość, jaką mogą otrzymać Tychy) na zakup 140 tabletów dla uczniów oraz mobilnego Internetu.

Tabletów do Tychów może trafić jednak znacznie więcej. - Prawdopodobnie liczbę tabletów dla uczniów uda nam się zwiększyć o ok. 40 w związku z niższą ceną, jaką otrzymaliśmy w złożonej ofercie, w stosunku do ceny szacowanej - mówi Dorota Gnacik, dyrektor Miejskiego Centrum Oświaty w Tychy.

Prezydent Tychów podjął także decyzję o przeznaczeniu z budżetu gminy dodatkowych środków na pomoc placówkom oświatowym na terenie miasta.

- Ponad 150 tysięcy złotych przeznaczymy m.in. na zakup co najmniej 50 laptopów dla nauczycieli. Środki te pochodzą z rezerwy na Tyskie Inicjatywy Oświatowe, ale w tej chwili bardziej są potrzebne na wsparcie uczniów i nauczycieli, by mogli zdalnie realizować program nauczania - mówi Maciej Gramatyka, zastępca prezydenta Tychów ds. społecznych.

100 tysięcy złotych, które miasto ma otrzymać na zakup sprzętu komputerowego dla szkół, pochodzi z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji. W sumie do rozdysponowania w całym kraju jest 186 milionów złotych.

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.