tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 kwietnia 2020

Księża przekażą jałmużnę postną na zakup respiratorów do szpitali

Specjalne zarządzenie w sprawie zarządu dobrami doczesnymi w związku ze stanem epidemii wystosował do kapłanów archidiecezji katowickiej abp Wiktor Skworc. Duchownych prosi o jałmużnę postną na doposażenie szpitali.

W słowie do kapłanów metropolita katowicki przede wszystkim wezwał do modlitwy i zaufania Bożej Opatrzności: "Stan epidemii i związane z nim utrudnienia w sprawowaniu posługi duszpasterskiej wzywają nas do nieustannej i gorliwej modlitwy". Wskazał na pierwszeństwo budowania w parafialnych wspólnotach Kościoła żywego z wykorzystaniem "nowych form sakramentalnej i pozasakramentalnej posługi", przede wszystkim internetu i mediów społecznościowych, by nadal "służyć wiernym, mieszkańcom naszych parafii i miejscowości".

W poczuciu odpowiedzialności o "dobro parafialnej i archidiecezjalnej rodziny" abp Skworc przypomniał o konieczności troski o "kościoły parafialne, kaplice, pomieszczenia służące formacji i katechizacji, o przestrzeń, w której dokonuje się spotkanie Boga z człowiekiem". Wspomniał kościół katedralny, Matkę kościołów archidiecezji, gdzie "wszyscy zrodzili się do sprawowania kapłańskiej posługi". Zaznaczył, że trzeba też "zatroszczyć się o utrzymanie i funkcjonowanie obiektów sakralnych i kościelnych w naszych parafiach, jak również archidiecezji i wszystkich jej instytucji".

Zgodnie z tradycją - podczas Mszy Krzyżma Świętego - duchowieństwo archidiecezji katowickiej składa ofiary na konkretny cel. - W tym roku pragniemy włączyć się w trwającą walkę z epidemią materialnie, poprzez złożenie ofiary na zakup respiratorów bądź środków ochronnych dla Jednoimiennego Szpitala Zakaźnego w Tychach (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach) i Szpitala św. Józefa w Mikołowie - pisze metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

I dodaje: - Serdecznie proszę wszystkich kapłanów archidiecezji (proboszczów, administratorów, katechetów, wikariuszy, rezydentów, pracowników naukowych, emerytów - z wyłączeniem kapłanów chorych i misjonarzy, o złożenie jałmużny postnej w minimalnej wysokości 500 złotych.

BM / tychy.info, źródło: Archidiecezja Katowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.