Wiadomości

  • 2 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 2128

Chcesz pomóc w szyciu maseczek dla śląskich szpitali? Jest specjalna grupa

Na Facebooku powstała grupa "Maseczki - szyjemy dla śląskiej służby zdrowia". Poszukiwane są ręce do pracy i firmy chcące przekazać materiał. Z kim i jak można się kontaktować?

maseczki
Partia 48 sztuk maseczek przekazana przez panią Ewę · fot. "Maseczki - szyjemy dla śląskiej służby zdrowia"


Grupa "Maseczki - szyjemy dla śląskiej służby zdrowia" powstała z inicjatywy kilku osób związanych ze służbą zdrowia w odpowiedzi na obecną sytuację pandemii. Działa całkowicie charytatywnie i tylko na potrzeby pracowników służby zdrowia.

W ciągu niecałych 2 tygodni działalności grupy udało się już uszyć ponad 2000 maseczek dla 7 szpitali na terenie Śląska. Wciąż napływają nowe zgłoszenia o potrzebach, dlatego inicjatorzy akcji bardzo proszą o pomoc w imieniu służby zdrowia.

Grupa potrzebuje wsparcia w postaci materiałów - niezbędna jest bawełna 100% oraz tasiemki bawełniane i druciki typu clip band. Szuka także osób, które mogą podzielić się swoim czasem i podjąć się szycia maseczek. Transportem materiałów i maseczek do szpitali zajmują się kurierzy.

Już dziś grupa dziękuje w imieniu całej śląskiej służby zdrowia. Niech dzieje się dobro w tym trudnym czasie!

Osoby do kontaktu :
  • Chcę szyć lub przekazać materiał:
  • Dorian Malczak - 504 546 102 lub Daria Warzyszyńska - 509 737 765.
  • Kontakt dla służby zdrowia do komunikowania potrzeb:
  • Marta Płachecka - 668 153 799


Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/maseczkislask/?ref=group_headerDziałajmy w myśl zasady #PszczynaSobiePomaga

ar / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj