tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2020

W tym roku żartów nie będzie, ale wspominamy archiwalne newsy

Prima aprilis:

Od 2017 roku - co roku - 1 kwietnia na portalu tychy.info publikowaliśmy artykuły, które poprzez wyolbrzymienia, zmyślone wątki i humorystyczne wtrącenia stanowiły oderwanie od rzeczywistości i wywoływały uśmiech na twarzach naszych czytelników. W tym roku żartów jednak nie będzie. Trudny czas epidemii nie sprzyja tego typu akcjom. Przypominamy zatem nasze żartobliwe artykuły z minionych lat.

Tyski Rower Miejski na Placu Baczyńskiego - 31.05.2017
Tyski Rower Miejski na Placu Baczyńskiego · fot. BM / tychy.info


Przed trzema laty żartowaliśmy z bezpłatnych wypożyczalni rowerów. Według nas każdy mieszkaniec miał móc za darmo wypożyczyć rower miejski. Postawiliśmy tylko jeden warunek: trzeba przejechać jednorazowo 30 km, aby przejażdżka była bezpłatna, w przeciwnym razie będzie trzeba zapłacić tzw. "kilometrówkę". Ten artykuł znajdziecie tutaj.

Pamięcią warto wrócić też do artykułu o nieoznakowanym radiowozie policji patrolującym DK-1. Audi RS6 miało trafić do mundurowych w ramach współpracy policjantów z Polski i Niemiec. Dzięki ogromnej mocy silnika miało dawać możliwość wyeliminowania z ruchu drogowego piratów, którzy dotychczas za nic mieli przepisy ruchu drogowego. Artykuł przeczytacie tutaj.

żyrafa
W Parku Miejskim Solidarności miały pojawić się żyrafy · fot. tychy.info


W naszej przypominajce nie zapomnieliśmy również o utworzeniu namiastki ZOO w Parku Miejskim Solidarności. Dzięki podpisaniu porozumienia z władzami Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie żyrafy miały się pojawić w Tychach przed majówką i zostać tutaj przez cztery miesiące. Na dodatek, z racji tego, że trafić do nas miały najspokojniejsze żyrafy w stadzie, w pobliżu wybiegu miał pojawić się podnośnik, z którego turyści, w asyście opiekunów zwierząt, mieli móc dosłownie spojrzeć w oczy żyrafom, pogłaskać je i zrobić sobie z nimi... selfie! Sprawdźcie jak poniosła nas fantazja w tym artykule - kliknij tutaj.

Choć bardzo byśmy chcieli, również historia nt. tuneli biegnących z Muzeum Zamkowego w Pszczynie do Promnic nie była prawdziwa. Z naszej informacji wynikało, że zarządca obiektów postanowił doprowadzić istniejące tunele do stanu używalności i za ich pomocą prezentować turystom oba zabytki. Ten artykuł znajdziecie tutaj.

Który dowcip Waszym zdaniem był najzabawniejszy, najbardziej udany, najbardziej ekscytujący albo kontrowersyjny? Zachęcamy do dzielenia się w komentarzach!

BM / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.