tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2020
  • 17 kwietnia 2020

Zbiórka na szpital zakaźny. Pierwsze środki trafiły do placówki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Szpital Wojewódzki w Tychach został przekształcony na czas epidemii w szpital zakaźny. Placówka ta w razie potrzeby przyjmie pacjentów z powiatu pszczyńskiego. Mieszkanka Jankowic (pow. pszczyński) końcem marca założyła zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup podstawowych środków ochrony indywidualnej dla lekarzy, pielęgniarek i sanitariuszy. Pierwsze produkty już zostały przekazane!

Pierwsze środki ochrony dla szpitala Megrez za pieniądze ze zbiórki przekazane! - 04.2020 · fot. Anna Gotz


Brakuje podstawowych środków ochrony indywidualnej dla personelu szpitala - takie wołanie o pomoc płynie z placówek w całej Polsce, również z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach. W szpitalach zakaźnych brakuje prawie wszystkiego, a bezpieczeństwo personelu medycznego jest priorytetem w walce z epidemią.

- Celem zbiórki jest zakup najważniejszych narzędzi do walki z koronawirusem - maseczek z filtrem, rękawiczek, kombinezonów i płynów dezynfekcyjnych oraz wszelkich innych rzeczy, których braki zostaną zgłoszone przez szpital w Tychach. Prawda jest taka, że jeżeli dopuścimy do masowych zakażeń pracowników szpitali, to nie będzie miał kto się nami opiekować. Nie możemy do tego dopuścić! - czytamy w opisie zrzutki.

Pierwsze środki ochrony dla szpitala Megrez za pieniądze ze zbiórki przekazane!  - 04.2020
Pierwsze środki ochrony dla szpitala Megrez za pieniądze ze zbiórki przekazane! - 04.2020 · fot. Anna Gotz


Zebrano już ponad 14 tysięcy złotych i udało się już dostarczyć ponad 65 sztuk kombinezonów ochronnych. Kombinezony do oddziałów zakaźnych muszą posiadać specjalne atesty i spełniać odpowiednie normy, aby profesjonalnie zabezpieczać personel szpitala. Obecnie na rynku bardzo trudno o tego typu środki ochrony, ale inicjatorki zbiórki obiecują, że dołożą wszelkich starań, aby personel medyczny był jak najlepiej doposażony. Z zebranych pieniędzy zakupiono również pięć kompletów niani elektronicznych, aby odciążyć medyków przebywających na oddziałach.

- Cały czas jesteśmy w kontakcie ze Szpitalem i staramy się odpowiadać na ich potrzeby. Obecnie czekamy na dostawę specjalistycznych maseczek PFF3, które również są potrzebne na oddziałach zakaźnych - mówi Anna Gotz, która założyła zbiórkę.

Zbiórka cały czas trwa:ar / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj