tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 marca 2020

Zniesiono pobór opłat na parkingach wielopoziomowych

Kierując się troską o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach podjął decyzję o zniesieniu poboru opłat na dwóch parkingach wielopoziomowych. Pierwszy zlokalizowany jest przy dworcu na osiedlu A, drugi przy stacji Tychy-Lodowisko.To kolejna zmiana wprowadzona w obliczu pandemii koronawirusa.

parking wielopoziomowy, park and ride, p+r
Zmiany w funkcjonowaniu parkingów wielopoziomowych · fot. MZUiM


Chodzi o to, by wyeliminować konieczność posługiwania się kartami parkingowymi przy wjeździe i wyjeździe na parking. Są one wielokrotnego użytku i ich obieg mógłby stwarzać ryzyko przenoszenia się wirusa. Zmiany będą obowiązywać do odwołania.

Przypomnijmy, że dotychczas w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem w Tychach wyeliminował pobór opłat na wszystkich miejskich strefach płatnego parkowania. Ponadto wyłączono i zabezpieczone przyciski uruchamiające zielone światło na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych (światło zielone zapala się automatycznie), a także przesunięto uruchomienie wypożyczalni rowerów miejskich.

BM / tychy.info, źródło: MZUiM Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.