Wiadomości

  • 30 marca 2020
  • wyświetleń: 4413

[ZDJĘCIA] Nowe oznakowanie w tyskich trolejbusach i autobusach

W autobusach, tramwajach i trolejbusach może znajdować się jednocześnie tylu pasażerów, ile wynosi połowa dostępnych miejsc siedzących - to decyzja Rządu RP, która będzie obowiązywać w całej Polsce do 11 kwietnia.

Trolejbusy zostały oznakowane zgodnie z wytycznymi ZTM - 30.03.2020 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Tyskie trolejbusy i autobusy zostały oznakowane zgodnie z wytycznymi otrzymanymi od Zarząd Transportu Metropolitalnego w zakresie ograniczonej liczby miejsc.

- Prosimy o stosowanie się do zawieszek i niekorzystanie z miejsc, które są specjalnie oznaczone jako niedostępne - informują Tyskie Linie Trolejbusowe.

Przypominamy, że w związku z podjętą przez rząd decyzją i w trosce o bezpieczeństwo podróżnych Zarząd Transportu Metropolitalnego:
  • rezygnuje z wprowadzenia zapowiedzianych wcześniej ograniczeń dotyczących komunikacji trolejbusowej w podregionie tyskim (miały one obowiązywać od 25 marca),
  • zapowiedziane wcześniej zmiany w komunikacji autobusowej w podregionie tyskim (zawieszenie niektórych linii, wprowadzenie sobotnich rozkładów jazdy w dni powszednie) zostają utrzymane, przy czym kursy najbardziej popularne będą realizowane możliwie największymi pojazdami oraz - w miarę możliwości - będą uruchamiane dodatkowe połączenia,
  • zleci operatorom zawieszenie przy każdych drzwiach pojazdów informacji, ile osób jednocześnie może w nich przebywać,
  • zapewnieni obsługę linii, z których najczęściej korzystają pasażerowie, przez pojazdy przegubowe (18 m).


Liczba pasażerów będzie na bieżąco weryfikowana przez pracowników, którym zostało zlecone to zadanie. Na podstawie zebranych przez nich informacji oferta transportowa będzie zwiększana na tych liniach, z których aktualnie najczęściej korzystają mieszkańcy.

Ewentualne dodatkowe zmniejszenie liczby kursów na danej linii, będą spowodowane niską frekwencją. Pozwoli to wzmocnić i zabezpieczyć linie, z których korzystają osoby, które muszą w tych dniach dojechać do pracy.

BM / tychy.info

źródło: ZTM

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj