tychy.info

Reklama

Wiadomości

 • 29 marca 2020

Kolejne zakażenia COVID-19. Zmarł pacjent szpitala w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Mamy 224 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia.

Reklama

Stan na godz. 20.15Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 20 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego, zachodniopomorskiego i świętokrzyskiego.

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 72-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach i 89-letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach. Obaj mieli współistniejące choroby.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 1862/22 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Sytuacja w województwie śląskim- Z przykrością informujemy, iż powikłania spowodowane koronawirusem były przyczyną śmierci 72-letniego mieszkańca gminy Bestwina. Mężczyzna miał kontakt z osobą z najbliższego otoczenia, która wróciła z zagranicy. Przebywał na kwarantannie domowej, a gdy nagle pogorszył się jego stan, został przetransportowany do szpitala zakaźnego w Tychach. Tam zmarł z powodu zatrzymania krążenia. Jak ocenił szpitalny zespół do spraw zgonu złożony z lekarzy - specjalistów tyskiej placówki, do zatrzymania krążenia przyczynił się Covid-19 - informuje Urząd Wojewódzki.

Mamy też w naszym województwie nowe przypadki zakażenia:
 • Inspektorzy sanitarni ustalają transmisję zakażenia starszego mężczyzny z powiatu bielskiego. Mieszkaniec w dobrym stanie jest w izolacji domowej.
 • Pod nadzorem sanepidu był mężczyzna, u którego wystąpiły objawy koronawirusa. Trwa ustalanie źródła zakażenia tego mieszkańca powiatu cieszyńskiego.
 • Dodatnie okazały się próbki pobrane od mężczyzny w sile wieku z powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Jak się okazało, mieszkaniec miał kontakt z osobą, która wróciła z Hiszpanii.
 • Poprzez kontakt z osobą chorą zakaził się mieszkaniec w sile wieku z powiatu lublinieckiego.
 • W dobrym stanie jest kobieta w sile wieku z powiatu cieszyńskiego. Mieszkanka zakaziła się w miejscu pracy i przebywała w kwarantannie, gdy pojawiły się objawy Covid-19.
 • Służby sanitarne ustalają źródło zakażenia wiekowego mężczyzny z powiatu zawierciańskiego. Na razie chory pozostaje w domu.
 • W swoim domu przebywa także starsza kobieta z powiatu myszkowskiego, u której wystąpiły objawy zakażenia.
 • W dobrym stanie, w izolacji domowej, jest młoda kobieta także z powiatu zawierciańskiego. Sanepid ustala transmisję zakażenia.


W naszym województwie hospitalizowane są w sumie 142 osoby, pod nadzorem sanitarnym jest 7 121 osób, a w kwarantannie - 13 295. Na godz. 8.00 WSSE w Katowicach wykonała 3 187 badań pobranych próbek.

Stan na godz. 14.30Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz 2 osób z woj. lubelskiego.

Ministerstwo Zdrowia podało także informację, że w szpitalu w Raciborzu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 82-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

- Z żalem informujemy o śmierci 82-letniego mieszkańca gminy Sośnicowice. Mężczyzna był w kwarantannie domowej po kontakcie z osobą chorą. Gdy pojawiły się ciężkie objawy zakażenia, mężczyzna został przewieziony do szpitala w Raciborzu. Tam też zmarł dzisiaj w nocy. Mieszkaniec miał choroby współistniejące - poinformował Urząd Wojewódzki.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w rejonie objętym nadzorem PSSE w Tychach:

 • liczba osób poddanych kwarantannie z nałożoną decyzją administracyjną - 596 (w tym 132 decyzje wydane przez PPIS w Tychach)
 • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - 2
 • liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym - 88


W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 1771/20 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Stan na godz. 9.20Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. opolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i podlaskiego.

Jednocześnie podano informację, że w szpitalu w Bytomiu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1717/19 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Kolejne zakażenia na Śląsku • W średnim stanie w częstochowskim szpitalu jest starsza kobieta, która zakaziła się po kontakcie z osoba chorą. W izolacji domowej z kolei przebywa kobieta w sile wieku, u której także wystąpiły objawy zakażenia - obie mieszkanki powiatu częstochowskiego uczestniczyły w spotkaniu towarzyskim.
 • W tyskim szpitalu hospitalizowany jest mężczyzna w sile wieku z powiatu cieszyńskiego, który zakaził się od osoby chorej.
 • W kwarantannie domowej po kontakcie z zakażona osobą był mężczyzna w sile wieku, kiedy wystąpiły objawy koronawirusa. Decyzją lekarza chorób zakaźnych pozostanie w izolacji domowej pod ścisłym nadzorem sanepidu w Bytomiu.
 • Nasilające się objawy zakażenia groźnym wirusem wystąpiły u mężczyzny w sile wieku z powiatu gliwickiego, który dwa tygodnie temu powrócił z Hiszpanii. Mieszkaniec pozostaje w izolacji domowej.
 • Pod nadzorem katowickich służb sanitarnych jest mężczyzna w sile wieku, który przebywał w kwarantannie domowej po powrocie z Anglii. Wystąpiły objawy, a badania pobranych próbek potwierdziły wynik dodatni.
 • W izolacji domowej, również pod nadzorem sanepidu w Katowicach, przebywa inny mężczyzna w sile wieku. Trwa ustalanie źródła zakażenia.
 • W ciężkim stanie w szpitalu jest kobieta z powiatu tarnogórskiego, hospitalizowana w szpitalu w Blachowni. Sanepid ustala źródło zakażenia.
 • Po kontakcie z osobą chorą w izolacji domowej, z wyraźnymi objawami Covid-19, przebywa kobieta z powiatu kłobuckiego.
 • Po powrocie z zagranicy w kwarantannie przebywał młody mężczyzna z powiatu bielskiego, gdy wystąpiły objawy zakażenia. Badania wykazały obecność wirusa w jego organizmie.
 • W dobrym stanie jest młoda kobieta, także mieszkanka powiatu bielskiego, która zakaziła się przez kontakt z osobą chorą.
 • Od osoby ze swojego najbliższego otoczenia zakaziła się kobieta w sile wieku, która jest izolacji domowej.
 • 9 osób z powiatu cieszyńskiego przebywa w izolacji w swoich domach, w dobrym stanie zdrowia - wszyscy zakazili się w miejscu pracy.


Loading...

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj