tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 27 marca 2020

Bielsko-Biała przekazało Tychom kilka tysięcy maseczek z Chin

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Kilka tysięcy maseczek sanitarnych trafiło dziś do Tychów. Takiej pomocy udzieliło nam miasto Bielsko-Biała, które otrzymało środki ochrony osobistej od chińskich przedsiębiorców. Będą z nich korzystać m.in. policjanci, strażacy, strażnicy miejscy, pracownicy szpitala miejskiego oraz wolontariusze.

Reklama

Bielsko przekazało Tychom kilka tysięcy maseczek dostarczonych z Chin - 26.03.2020 · fot. UM Bielsko-Biała


W czwartek, 26 marca do Bielska-Białej dotarł transport ze 165 tysiącami sztuk maseczek sanitarnych. Jest to efekt działań podjętych przez prezydenta Bielska-Białej i zarządu Grupy Kapitałowej Martes Sport. Chińscy przedsiębiorcy, z którymi firma Martes Sport współpracuje od lat, zareagowali w sposób błyskawiczny, oferując bezcenną pomoc.

Maseczki zostały przekazane do dyspozycji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Tam również trafią one w pierwszej kolejności do szpitali, domów pomocy społecznej i służb mundurowych. Nie jest to jedyny transport, jaki dotrze do Bielska-Białej - kolejne 20 tysięcy maseczek czeka na dostawę.

- To naprawdę bezcenna pomoc, zwłaszcza w sytuacji, gdy środki ochrony osobistej, w tym maseczki, są na polskim rynku towarem deficytowym. Nasi chińscy partnerzy udowodnili, że hasło Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie nie jest tylko pustym sloganem - mówi prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

W piątek, 27 marca kilka tysięcy z tych maseczek dzięki uprzejmości stolicy Podbeskidzia trafiło także do Tychów. - Dziękuję prezydentowi Bielska-Białej i miastu Bielsko-Biała za okazaną pomoc i wsparcie. To wspaniałe, że w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji można liczyć na sąsiadów - napisał na swoim profilu facebookowym prezydent Tychów, Andrzej Dziuba.

Jest szansa, że pomoc, której beneficjentem stało się Bielsko-Biała, może się rozwinąć i objąć również inne regiony Polski. Do akcji Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie mogą dołączać inne firmy, które chciałyby ją wspomóc finansowo lub logistycznie. Taką gotowość można zgłosić poprzez wysłanie maila na adres przyjaciele@bielsko-biala.pl lub przyjaciele@martessport.com.pl. Miasto zachęca również do składania podziękowań naszym chińskim przyjaciołom pod tymi samymi adresami. Ten miły gest będzie bardzo cenny i na pewno doda motywacji do dalszych działań.

ar / tychy.info

źródło: UM Bielsko-Biała, Andrzej Dziuba - Prezydent Tychów / facebook.com

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj