tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 29 marca 2020

Strefy bezpieczeństwa przy kasach na dworcach PKP

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

W związku z zagrożeniem epidemicznym bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej odległości od innych osób. Dlatego od czwartku, 26 marca z inicjatywy pracowników przy kasach Kolei Śląskich pojawiają się charakterystyczne żółto-czarne pasy, które pomagają wyznaczyć odpowiednią strefę bezpieczeństwa.

Reklama

Dworzec pkp koronawirus
Ze względów bezpieczeństwa na czas epidemii na dworcach PKP pojawiają się pasy wyznaczające odległość - 27.03.2020 · fot. Koleje Śląskie


Pasy wydzielające odstęp dla klientów kas sukcesywnie pojawiają się na kolejnych dworcach. Podróżni proszeni są o zwracanie uwagi na te oznaczenia i dbanie w ten sposób o bezpieczeństwo własne i innych. Warto przy tym podkreślić, że kasy działają bez zmian, z wyjątkiem lokalizacji w Dąbrowie Górniczej i Centrum Obsługi Pasażera na dworcu w Katowicach.

W obecnej sytuacji szczególnie warto przekonać się do elektronicznych form zakupu. Bilety Kolei Śląskich można zakupić m.in. przez stronę internetową czy mobilną aplikację sprzedażową e-KŚ. Oferta KŚ jest również dostępna w takich aplikacjach jak SkyCash czy ePodróżnik. Aby skorzystać z takiej możliwości wystarczy zajrzeć np. na stronę internetową KŚ do zakładki Kup Bilet i sprawdzić możliwości przez internet lub przez telefon. Tak zakupionego biletu nie trzeba w żaden sposób drukować, wystarczy podczas kontroli pokazać na ekranie swojego urządzenia kod wygenerowany podczas zakupu.

Odpowiednią odległość należy też zachować podczas samej podróży. Najlepiej w pociągu zajmować oddzielne miejsca i siadać np. na co drugim siedzeniu. Jak informują Koleje Śląskiej, pojemność składów jest pod tym względem dostosowana do obecnej frekwencji.

koronawirus
fot. Koleje Śląskie

ar / tychy.info

źródło: Koleje Śląskie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj