tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 27 marca 2020

Potrzebna pralka i suszarka dla szpitala zakaźnego w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Pomysł zorganizowania zbiórki na pralkę i suszarkę powstał po rozmowie z lekarzami Szpitala Wojewódzkiego w Tychach "Megrez", który na czas epidemii został przekształcony w szpital zakaźny. Odzież szpitalna musi być prana w temperaturze 60 stopni, by zabić wirusa, który się na niej znajduje. W szpitalu brakuje pralek.

ReklamaNa stronie zorganizowanej zbiórki czytamy, że pralnie szpitalne już teraz działają na granicy swoich możliwości, więc dodatkowa pralka i suszarka to w tej sytuacji rzecz bezcenna. Wypranie odzieży szpitalnej w temperaturze 60°C powoduje, że wirus, który mógł się na niej znaleźć, zostaje unicestwiony.

Sprzęt zakupiony z zebranych środków pozwoli w minimalnym chociaż stopniu zwiększyć bezpieczeństwo lekarzy, personelu, ale także pacjentów szpitala w Tychach. - Każda złotówka zebrana dodatkowo zostanie przekazana na potrzeby szpitala, które rosną z dnia na dzień - zapewniają organizatorzy zbiórki.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj