Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 23 marca 2020

Pracownicy Lear Tychy wysłani na urlopy. Wstrzymano produkcję

Od poniedziałku, 23 marca z powodu epidemii koronawirusa większość pracowników fabryki Lear w Tychach nie pracuje. Na razie do końca marca. Pracownicy będą musieli wykorzystać urlopy lub dostaną tzw. postojowe.

Lear
Pracownicy Lear Tychy wysłani na urlopy. Wstrzymano produkcję · fot. lear.pl


Tyski oddział firmy Lear, który produkuje siedzenia samochodowe, od poniedziałku, 23 marca zawiesił produkcję na niektórych liniach produkcyjnych. 19 marca pomiędzy Lear Corporation Poland II a Międzyzakładową Organizacją Związkową WZZ "Sierpień '80" zawarto porozumienie o wstrzymaniu produkcji w okresie od 23 do 31 marca. Jak czytamy w dokumencie, decyzję podjęto w celu zminimalizowania negatywnych skutków ekonomicznych dla firmy oraz w celu utrzymania miejsc pracy w zakładach.

Wstrzymanie produkcji nie będzie dotyczyło wszystkich obszarów i linii produkcyjnych. Pracownicy firmy w tym czasie wykorzystają zaległe urlopy wypoczynkowe, zaś osoby, które mają opiekę nad dziećmi poniżej 8. roku życia we wszystkich uzasadnionych przypadkach będą mogli skorzystać z możliwości dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Pracownicy, którzy nie mają zaległych urlopów, będą wykorzystywali urlop bieżący. W pozostałych przypadkach „jeżeli pracownik nie ma możliwości wykorzystania powyższych opcji i był gotów do wykonywania pracy - będą miały zastosowanie odpowiednie przepisy prawa pracy” - czytamy w porozumieniu.

ar / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.