Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 marca 2020

Mieszkaniec na kwarantannie wyszedł po zakupy

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się w sobotę mieszkaniec naszego miasta, który, pomimo tego, że przebywał na kwarantannie, udał się na zakupy.

W sobotę, 21 marca policjanci Komendy Miejskiej Policji kontrolowali mieszkańców, którzy poddani zostali kwarantannie domowej w związku z panującą epidemią. Ku zdziwieniu funkcjonariuszy pod jednym z adresów nikogo nie zastali. Jak się po chwili okazało mężczyzna poszedł na zakupy do jednego z pobliskich sklepów.

Za nieprzestrzeganie przez osobę na kwarantannie nakazów i zakazów związanych z izolacją, kodeks wykroczeń przewiduje karę grzywny do 500 zł. Ponadto policjanci przekazują informacje o nieprzestrzeganiu zasad kwarantanny do powiatowego inspektora sanitarnego, który w prowadzonym przez siebie postępowaniu może nałożyć na winnych grzywnę w wysokości do 30 000 złotych.

Codzienne sprawdzenia i kontakt telefoniczny z osobami odbywającymi kwarantannę, mają na celu nie tylko sprawdzenie, czy osoba nią objęta stosuje się do jej zasad. Policjanci podczas rozmów ustalają także, czy takiej osobie czegoś nie potrzeba. Wszystkie tego typu sygnały policjanci przekazują do służb miejskich, które organizują pomoc. Niezależnie od przepisów prawnych, wszyscy objęci kwarantanną powinni pamiętać, jaka odpowiedzialność na nich ciąży - nie przestrzegając jej zasad mogą się w sposób pośredni przyczynić nawet do czyjejś śmierci.

ar / tychy.info, źródło: KMP Tychy, 112tychy.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.