Wiadomości

  • 20 marca 2020
  • 21 marca 2020
  • wyświetleń: 3101

Młodzi kibice GKS Tychy zakupili rękawiczki i napoje dla szpitala

Wsparcia dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez, który został przekształcony na czas epidemii koronawirusa w szpital zakaźny, udzielili wczoraj młodzi kibice tyskiego GKS-u.

Loading...


Młodzi kibice GKS Tychy, mieszkańcy osiedli A i B napoje i rękawiczki zakupili z własnych środków. To już kolejny raz, kiedy mieszkańcy miasta hojnie wspierają szpital, dostarczając do placówki niezbędny towar, taki jak maseczki i rękawiczki. Wcześniej pisaliśmy już o inicjatywie tyskich radnych, które zorganizowały zbiórkę środków ochronnych oraz o Restauracji Rock and Rondel, która codziennie przygotowuje ciepłą zupę dla personelu szpitala - więcej na ten temat przeczytacie tutaj. Ponadto w Internecie zorganizowano zrzutkę pieniężną, dzięki której służby medyczne otrzymają darmowe posiłki z lokalnych restauracji. Na ten temat pisaliśmy tutaj.

Szpital wsparły także przedsiębiorstwa. Firma Maspex przekazała do szpitali zakaźnych w całej Polsce ponad milion sztuk soków i musów owocowych, niegazowanej wody źródlanej, dań gotowych i dżemów, zup, makaronów i płatków śniadaniowych oraz suplementów diety. Pisaliśmy o tym tutaj.

Wsparcie placówki zapowiedziała też Fundacja Jastrzębskiej Spółki Węglowej - czytaj tutaj.

Również firma BitBay przekazała 100 tysięcy zł dla Szpitala Wojewódzkiego - czytaj tutaj.

ar / tychy.info

źródło: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp z o. o.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.