Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 22 marca 2020

MOPS zrobi zakupy starszym, samotnym i chorym

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach oferuje pomoc w wykonaniu niezbędnych zakupów osobom powyżej 70. roku życia oraz samotnym i niepełnosprawnym, którzy nie posiadają rodziny na terenie Miasta Tychy.

Lista zakupów artykułów spożywczych i niezbędnych środków czystości nie może przekraczać kwoty 100 zł. Lista zakupów oraz gotówka muszą być przekazane w zamkniętym woreczku foliowym. Po realizacji zlecenia osoba wykonująca zakupy przekaże paragon i resztę pieniędzy, również umieszczone w woreczku foliowym.

Osoby realizujące zlecenie są zatrudnieni w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Tychach. Usługi będą też świadczyli wolontariusze, który posiadają stosowne zaświadczenie wydane przez Urząd Miasta.

Zgłoszenia przyjmują pracownicy socjalni pod nr telefonu: 32 327 22 63.

Zgłoszenia przyjmowane są:
  • od poniedziałku do czwartku w godzinach 8.00 do 13.30
  • w piątki w godz. od 8.00 do 12.00 - tylko w przypadku konieczności zakupu leków ratujących życie (należy podać pin oraz PESEL do realizacji e-recepty).

ar / tychy.info, źródło: UM Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.