tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 20 marca 2020

Rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. 5 osób zmarło

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce wzrosła do 425. 3 nowe przypadki wykryto w woj. śląskim. Zmarło 5 osób - podało w piątek wieczorem Ministerstwo Zdrowia. Przed południem resort przekazał, że z powodu zakażenia zmarła szósta osoba, 27-letnia kobieta. O godzinie 16.00 Ministerstwo podało jednak informację, że kobieta nie będzie uwzględniana w statystyce, gdyż bezpośrednią przyczyną jej śmierci nie był koronawirus.

Reklama

Stan na godz. 8.45: Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego.

Stan na godz. 11.30: Potwierdzone przypadki dotyczą: 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z dolnośląskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. podkarpackiego, podlaskiego i małopolskiego.

Loading...


Stan na godz. 14.00

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w Bielsku-Białej i powiecie bielskim:

  • Liczba osób poddana kwarantannie z nałożoną decyzją administracyjną - 171
  • Liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem - 2
  • liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym - 850


Aktualna sytuacja epidemiologiczna w rejonie objętym nadzorem PSSE w Tychach:

liczba osób poddanych kwarantannie z nałożoną decyzją administracyjną - 74
liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - 0
liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym - 353


Stan na godzinę 16.00: Mamy 33 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 25 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, podlaskiego i podkarpackiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wyniosła 411. 5 osób zmarło. W województwie śląskim chore są 43 osoby.

Co ważne, przed południem resort przekazał, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła szósta osoba zakażona koronawirusem - 27-letnia kobieta, która była w stanie ciężkim. Po południu Ministerstwo podało jednak informację, że kobieta nie będzie uwzględniana w statystyce, gdyż główną przyczyną jej śmierci nie był koronawirus. Pacjentka była zarażona wirusem SARS-CoV-2 i miała m.in. sepsę oraz koronawirusowe zapalenie płuc. Kilka dni wcześniej urodziła dziecko - wynika z komunikatu szpitala, zamieszczonego w piątek na stronie internetowej. Jak można przeczytać w oświadczeniu szpitala, kobieta trafiła do Łańcuta z placówki w Nisku, gdzie urodziła dziecko poprzez cesarskie cięcie. Kiedy została przewieziona do Łańcuta, miała już koronawirusowe zapalenie płuc.Stan na godzinę 19.00: Zakażenie koronawirusem wykryto u kolejnych 14 osób. Liczba potwierdzonych przypadków w Polsce wzrosła do 425 - podało w piątek wieczorem Ministerstwo Zdrowia.
Resor przekazał, że nowe przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą dziewięciu osób z woj. łódzkiego, trzech osób z woj. śląskiego i po jednej osobie z woj. warmińsko-mazurskiego, małopolskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi obecnie 425. Pięć z tych osób zmarło.

Loading...

ar, BM / tychy.info

źródło: PAP

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj