Wiadomości

  • 18 marca 2020
  • wyświetleń: 1424

Fundacja JSW przekaże 2 mln zł na konta szpitali zakaźnych na Śląsku

Jastrzębska Spółka Węglowa w najbliższych dniach zasili konta finansowe szpitali walczących na Śląsku ze skutkami epidemii koronawirusa. Pomoc w kwocie 2 mln zł zostanie przekazana placówkom medycznym przez Fundację JSW.Włodzimierz Hereźniak, prezes zarządu JSW S.A. poinformował, że zarząd zawnioskował do rady Fundacji o przekazanie kwoty 2 mln zł na rzecz szpitali zakaźnych, generalnie w województwie śląskim.

Formalne procedury związane z przekazaniem pomocy dla służby zdrowia zostaną załatwione w trybie nadzwyczajnym. - Przekazanie pieniędzy to sprawa kilku dni. Być może nawet w tym tygodniu będziemy w stanie fizycznie je przekazać na konta szpitali - zaznaczył Hereźniak.

O tym, na jakie konkretnie cele zostaną przekazane środki Fundacji JSW zdecydują służby medyczne. Prezes zarządu JSW dodał: w najbliższym czasie będą pewnie możliwości przekazania znacznych kwot służbie zdrowia, która jest zaangażowana w walkę z koronawirusem.

- Wsparcie finansowe dla naszych szpitali to bardzo ważna decyzja, która wpisuje się w apel premiera Mateusza Morawieckiego, by wszystkie spółki Skarbu Państwa w solidarny sposób uczestniczyły w pomocy skierowanej głównie do tych, którzy tego potrzebują - mówi Adam Gawęda, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

BM / tychy.info

źródło: Jastrzębska Spółka Węglowa SA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj