tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 17 marca 2020

#zostanwdomu z Miejskim Centrum Kultury. Podpowie co robić

Próbując wyjść naprzeciw oczekiwaniom tyszan, chcących uczestniczyć w życiu kulturalnym pomimo trwającej epidemii koronawirusa, Miejskie Centrum Kultury zapewni dostęp do rozrywki i kultury bez wychodzenia z domu, podrzucając swoje propozycje na spędzanie wolnego czasu. Jedną z zaproponowanych opcji jest koncert w domowym zaciszu - wielu artystów dołącza do akcji #zostańwdomu i organizuje szereg e-koncertów.

Reklama

MCK


Codziennie na stronie internetowej Miejskiego Centrum Kultury, jak i na profilu facebookowym instytucji, pojawiać się będą propozycje MCK dotyczące sposobów spędzenia wolnego czasu w domu. Tym samym z MCK można przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji #zostańwdomu.

Pracownicy MCK zaproponują do obejrzenia koncerty, filmy, wirtualne zwiedzanie muzeów, porady z zakresu sztuk plastycznych i wiele, wiele innych. Szykują też kilka niespodzianek!

- Kultura jest dla nas bardzo ważna, ale obecnie najważniejsze jest zdrowie. Właśnie dlatego dbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Tylko my mamy wpływ na zaprzestanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jak? Oczywiście pozostając w domu - apelują pracownicy MCK.

Swoje propozycje instytucja zamieściła już wczoraj:

Loading...


MCK zachęca do oglądania transmisji koncertów lub nagrań muzycznych wydarzeń. Wielu artystów dołączyło do akcji #zostańwdomu i zorganizowało szereg e-koncertów, które dziś możemy oglądać i słuchać na popularnych platformach. Pierwszą polską artystką, która zdecydowała się na tę formę jest Urszula, która utworzyła hasztag #zostanwdomuzmuzyka. Artystka zachęca słuchaczy do ograniczenia swojej aktywności do minimum i pozostania w domu.Warto też wrócić do minionych lat. Jedną z pierwszych propozycji MCK jest koncert U2 ze Slane Castle z 2001 roku. Lista utworów zawiera single z najważniejszych płyt zespołu od The Unforgettable Fire przez Joshua Tree i Achtung Baby, aż po płytę Pop. Na polach pod zamkiem Slane na czterech muzyków z Dublina czekało tego dnia 80 tysięcy ludzi. Nie mogło tam więc zabraknąć takich utworów, jak Beautiful Day, Stuck in a Moment, Staring at the Sun, With or Without You czy One. Koncert można obejrzeć na YouTube:Zachęcamy do śledzenia kanałów MCK.

ar / tychy.info

źródło: MCK

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.