tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 16 marca 2020

Zbiórka środków ochronnych i ciepła zupa dla personelu szpitala

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez w poniedziałek, 16 marca przekształca się w szpital zakaźny, który będzie leczył pacjentów zarażonych koronawirusem. Radne z Inicjatywą zaapelowały na Facebooku o pomoc personelowi szpitala i zorganizowały zbiórkę środków ochrony osobistej. Również restauratorom nie jest obojętny los pracowników placówki, dlatego Restauracja Rock and Rondel codziennie będzie przygotowywać dla nich ciepłą zupę.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez
fot. www.facebook.com/pg/Wojewódzki-Szpital-Specjalistyczny-Megrez-Sp-


- Chcemy pomóc w walce z rozprzestrzenianiem się groźnej choroby z myślą o bezpieczeństwie personelu, pacjentów, a pośrednio także każdego z nas - napisały Radne z Inicjatywą, czyli: Patrycja Kosowska-Pawłowicz, Aleksandra Pabian, Anna Krzystyniak, Lidia Gajdas.

Przez dwa dni prowadzona była zbiórka przyłbic, rękawiczek, masek chirurgicznych lub typu FFP2 i FFP3, rękawiczek nitrylowych i lateksowych. We wtorek, 17 marca akcja została zakończona.

Radne z Inicjatywą zaapelowały na Facebooku o pomoc personelowi szpitala i zorganizowały zbiórkę środków ochrony os
Radne z Inicjatywą zaapelowały na Facebooku o pomoc personelowi szpitala i zorganizowały zbiórkę środków ochrony osobistej · fot. https://www.facebook.com/radnezinicjatywa


Z kolei Restauracja Rock and Rondel codziennie będzie przygotowywać ciepłą zupę dla naszych tyskich lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych, którzy już mają ręce pełne roboty, a zapewne za chwil parę, ostatnią rzeczą, na którą będą mieli czas, jest gotowanie i pożywne jedzenie.

Restauratorzy wystosowali apel do dostawców i innych hurtowników: jako mistrzowie kuchni jesteśmy w stanie zrobić wiele, ale jeszcze nigdy nie udało nam się zrobić coś z niczego, więc prosimy o wsparcie produktowe wszystkie hurtownie, które są w stanie nam pomóc i zaoferować bardzo dobre, tzn. niskie ceny produktów. Wierzymy, że dobro wraca i że za jakiś czas, kiedy będziemy wszyscy potrzebowali wsparcia, by odbudować nasze biznesy, wróci i do nas.

Restauracja Rock and Rondel codziennie będzie przygotowywać ciepłą zupę dla
Restauracja Rock and Rondel codziennie będzie przygotowywać ciepłą zupę dla pracowników Megrezu · fot. www.facebook.com/rockandrondel


W niedzielę wieczorem pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach napisali: otrzymujemy od Państwa coraz więcej ofert wsparcia. Dotarły też już pierwsze podarowane pacjentom maseczki. Najserdeczniej dziękujemy za Wasze wielkie serca. Jesteście wspaniali!

Loading...

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj