tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 13 marca 2020

Szybka reakcja policjanta na sklepowego złodzieja

Nieumundurowany policjant wydziału ruchu drogowego był w pobliskim sklepie kiedy nieznany mężczyzna ukradł towar ze sklepowej półki. Tyski mundurowy natychmiast zareagował na kradzież. W momencie, kiedy funkcjonariusz zwrócił mu uwagę, ten uderzył go pięścią w twarz. Policjant obezwładnił napastnika i odzyskał skradzione mienie. Wpadka złodzieja będzie go teraz dużo drożej kosztować. Za kradzież rozbójniczą grozi nawet 10 lat.

ReklamaPolicjant realizował prace biurowe dotyczące analizy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W przerwie wybrał się do pobliskiego sklepu po jedzenie. Nieumundurowany funkcjonariusz zaskoczył 40-letniego mężczyznę, który nie spodziewał się tam stróża prawa. Mężczyzna ukradł wędliny, chowając je pod kurtkę i wyszedł ze sklepu, nie zważając na wołanie sprzedawczyni sklepu. Wtedy zareagował tyski funkcjonariusz, który stał w kolejce przy kasie. Wybiegł za złodziejem i złapał go za ramię, nakazując oddanie skradzionego towaru.

Agresywny mężczyzna uderzył pięścią w twarz policjanta, rozcinając mu łuk brwiowy. Policjant szybko obezwładnił napastnika, a następnie wezwał wsparcie. Okazało się, że złodziej był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało u agresora blisko 2,5 promila. 40-latek trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna nie odpowie za wykroczenie związane z kradzieżą towaru za niespełna 50 złotych. Okoliczności w jakich się znalazł i do jakich doprowadził wyczerpują znamiona kradzieży rozbójniczej, za co grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności. W sprawie prowadzone jest postępowanie pod nadzorem prokuratora. O dalszym losie napastnika zadecyduje sąd.

Policjant dowiódł, że przerwa w służbie to nie przerwa od bycia policjantem. Bywa, że policjanci nie mają czasu na odpoczynek o wyznaczonym czasie z powodu wykonywania czynności np. związanych z nagłym zdarzeniem drogowym. Sytuacja sklepowego złodzieja i natychmiastowa reakcja policjanta na zachowanie niezgodne z prawem dowodzi profesjonalizmu w służbie w myśl hasła „Pomagamy i chronimy”.

ar / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.