tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 11 marca 2020

GKS Tychy Mistrzem Polski w hokeju na lodzie!

GKS Tychy po raz piąty w historii został Mistrzem Polski. To oznacza, że w przyszłym sezonie tyski klub będzie reprezentował Polskę w Lidze Mistrzów. W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa Zarząd Polskiej Hokej Ligi na podstawie regulaminu postanowił przyznać miejsca medalowe w sezonie 2019/20. Po konsultacji z klubami PHL podjęto decyzje, że najlepszą drużyną w kraju został GKS Tychy, wicemistrzem Re-Plast Unia Oświęcim, a na najniższym stopniu podium uplasowały się ex aequo zespoły, JKH GKS Jastrzębie i GKS Katowice.

Reklama

GKS Tychy Mistrzem Polski w hokeju na lodzie!


Zarząd Polskiej Hokej Ligi na podstawie regulaminu postanowił przyznać miejsca medalowe w sezonie 2019/20.

Zarząd Polskiej Hokej Ligi działając na podstawie pkt 44.1. Regulaminu Rozgrywek PHL postanowił:
  • po konsultacji z klubami PHL, które awansowały do półfinałów play-off Polskiej Hokej Ligi, zakończyć sezon rozgrywkowy 2019/2020 z dniem 11 marca 2020 roku.
  • przyznać miejsca medalowe w sezonie 2019/2020 klubom, które awansowały do półfinałów play-off według punktacji uzyskanej przez kluby w ćwierćfinałach play-off oraz sezonie zasadniczym:

I miejsce i tytuł Mistrza Polski otrzymuje GKS Tychy
II miejsce i tytuł Wicemistrza Polski otrzymuje Re-Plast Unia Oświęcim
III miejsce otrzymują ex aequo: JKH GKS Jastrzębie oraz GKS KatowiceW przypadku PHLK zarząd Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, działając w porozumieniu z WGID PZHL, postanowił:
  • zakończyć sezon rozgrywkowy Polskiej Hokej Ligi Kobiet z dniem 11 marca 2020 roku.
  • przyznać miejsca medalowe w sezonie 2019/2020 według punktacji uzyskanej przez kluby w sezonie zasadniczym oraz biorąc pod uwagę awans do półfinałów PLHK:

I miejsce i tytuł Mistrza Polski otrzymuje KH Polonia Bytom
II miejsce i tytuł Wicemistrza Polski otrzymuje GKS Stoczniowiec Gdańsk
III miejsce otrzymują ex aequo: UKHK Unia Oświęcim oraz SKKH Atomówki GKS Tychy

Decyzję o zakończeniu wszystkich rozgrywek hokejowych podjęto w związku z dynamiczną sytuacją dotyczącą zagrożeniem epidemią koronawirusa (COVID-19), kierując się zaleceniami władz centralnych Rzeczpospolitej Polski, w tym Ministra Sportu oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

BM / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.