tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 10 marca 2020

Właściciel nielegalnych automatów do gier zapłaci 200 tys. zł kary

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z tyskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w Katowicach zabezpieczyli 2 nielegalne automaty. Za ich posiadanie grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji czy zezwolenia grozi wysoka kara grzywny, pozbawienia wolności do lat 3.

Reklama

Tyscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wspólne z funkcjonariuszami śląskiej KAS z Katowic skontrolowali jeden z lokali znajdujący się przy ul. Piłsudskiego w Tychach. Okazało się, że znajdują się tam dwa nielegalne automaty do gier hazardowych. Zabezpieczone mienie trafiło do magazynów śląskiej Służby Celno-Skarbowej.

Warto przypomnieć, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa.

Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna - wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Nowe przepisy dopuszczają możliwość urządzania gier na automatach w salonach gier, ale wyłącznie takich, które są prowadzone przez państwo (czyli jest to działalność objęta monopolem państwowym).

BM / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.