tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 9 marca 2020

[FOTO] Potrącenie 87-letniej pieszej na przejściu dla pieszych

W poniedziałek, 9 marca około godziny 7.00 na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Budowlanych w rejonie wjazdu na parking marketu Leclerc doszło do potrącenia pieszej przez osobowego Forda.

Reklama

Potrącenie 87-letniej pieszej na przejściu dla pieszych
Potrącenie 87-letniej pieszej na przejściu dla pieszych - 9.03.2020 · fot. 112Tychy


Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały: patrole policji, zespół PRM oraz zastępy JRG Tychy. Na czas działań ratunkowych ruch w miejscu zdarzenia został całkowicie wstrzymany w obu kierunkach.

Poszkodowana 87-letnia piesza z licznymi urazami, m.in. złamania nogi, uraz głowy, została przetransportowana do szpitala w Katowicach. Policjanci potwierdzili trzeźwość 35-letniego kierującego i wyjaśniają szczegóły okoliczności tego zdarzenia.

Potrącenie 87-letniej pieszej na przejściu dla pieszych
Potrącenie 87-letniej pieszej na przejściu dla pieszych - 9.03.2020 · fot. 112Tychy


- Pamiętajmy, że oprócz stosowania się do przepisów ruchu drogowego należy przede wszystkim myśleć na drodze, nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu drogowego - apelują mundurowi. - Kierującym przypominamy, że mają ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Pieszy natomiast powinien upewnić się że pojazd całkowicie się zatrzymał, aby go przepuścić. Żadne przepisy, ani też znaki, nie sprawią, że będzie bezpiecznie, jeżeli sami nie będziemy ostrożni!

BM / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.