Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 7 marca 2020

Ruszył nabór do Dziennego Domu Pomocy i Klubu Seniora w Tychach

W listopadzie ubiegłego roku do Centrum Usług Społecznościowych w Tychach wprowadzili się pierwsi lokatorzy. Niebawem zapełnią się mieszkania chronione, ruszy także Dzienny Dom Pomocy i Klub Seniora. Chętni mogą się już zgłaszać. Rekrutacja trwa cały marzec. Na początku kwietnia Dzienny Dom Pomocy i Klub Seniora rozpoczną swoją działalność.

senior
fot. UM Tychy


Centrum Usług Społecznościowych zajmuje powierzchnię ponad 600 m2. Znajdują się w nim 3 mieszkania chronione dla około 22 osób, 5 mieszkań komunalnych oraz filia Klubu Seniora i Dziennego Domu Pomocy Społecznej „Wrzos”.

- Rozpoczynamy nabór do Dziennego Domu Pomocy i Klubu Seniora wśród mieszkańców Miasta Tychy w wieku 60+. Oferta jest skierowana w szczególności dla osób mieszkających na terenie osiedli: N, O, Ł, H, A oraz dzielnicy Miasta Tychy Czułowa - mówi Paweł Grosman - kierownik Centrum Usług Społecznościowych.

Zajęcia w Dziennym Domu Pomocy Społecznej będą prowadzone w godzinach od 7.30 do 15.30. - Zapewniamy fachową opiekę świadczoną przez wykwalifikowany personel oraz trzy posiłki w postaci śniadań, obiadu oraz podwieczorku. Ponadto dla osób zainteresowanych zapewniamy udział w warsztatach poprawiających sprawności fizyczną z obszaru motoryki, zdrowego stylu życia, dietetyki oraz dbania o wygląd zewnętrzny i higienę. Jesteśmy otwarci także na propozycje seniorów, harmonogram zajęć wypracujemy wspólnie z nimi - wylicza Paweł Grosman.

W godzinach od 15.00 do 18.00 będą realizowane zajęcia w Klubie Seniora. - W ramach przygotowanej oferty mamy zaplanowane bloki tematyczne, od zajęć artystycznych i aktorskich po zajęcia obszaru aktywności fizycznej i zdrowia. Oczywiście nie zamierzamy poprzestać na tym, gdyż planujemy również spotkania z ciekawymi osobami oraz udział w warsztatach z fotografii i tańca towarzyskiego. Ostateczny zakres tematyczny poszczególnych bloków zajęć, będzie wynikał z potrzeb i możliwości uczestników Klubu Seniora - dodaje Paweł Grosman.

Informacje na temat możliwości zgłoszenia swojego udziału w zajęciach prowadzonych w Dziennym Domu Pomocy oraz Klubie Seniora można uzyskać pod numerem telefonu 32 227 42 58 lub bezpośrednio zgłaszając się do Centrum Usług Społecznościowych przy ul. Edukacji 11.

- Zachęcam tyskich seniorów do udziału w zajęciach, jakie będą odbywały się w Dziennym Domu Pomocy i Klubie Seniora. I nie mówię tego tylko z uwagi na bogaty program tych zajęć i ciekawych gości, którzy będą je prowadzili. Od początku realizacji tego projektu chcieliśmy stworzyć miejsce, które przez cały czas będzie wypełnione gwarem, śmiechem, rozmowami. W czasach, gdy wszyscy jesteśmy zabiegani, samotność zwłaszcza osobom starszym doskwiera coraz bardziej. Niech więc to miejsce będzie antidotum na samotność naszych seniorów, da im wiele radości i zadowolenia - mówi Maciej Gramatyka - zastępca prezydenta Tychów ds. społecznych.

ar / tychy.info, źródło: UM Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.