tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

 • 4 marca 2020

Profesjonalne mycie naczyń w Twojej kuchni

Materiał partnera:

Na właścicielu gastronomii ciąży duża odpowiedzialność za zdrowie gości. Jego działalność jest obciążona wieloma obostrzeniami, za których nieprzestrzeganie mogą być nałożone surowe kary. Wśród nich znajduje się zapis odnośnie do utrzymania naczyń w sterylnych warunkach.

Profesjonalne mycie naczyń w Twojej kuchni


Rękami nikt nie jest w stanie sprawić, że z naczyń znikną wszelkie bakterie. Z pomocą przychodzą profesjonalne zmywarki gastronomiczne, które pracują przy użyciu wody o temperaturze sięgającej nawet 90 stopni Celsjusza. Większość sprzętów jest wyposażona w specjalną funkcję wyparzania. Przegląd takich urządzeń można wykonać w sklepie internetowym, np. Technica: sklep.technica.pl/zmywarki-gastronomiczne.

Zmywarka do restauracji - dlaczego warto?Zmywarki do gastronomii znacząco różnią się od zwykłych, domowych urządzeń. Profesjonalne urządzenia charakteryzują się:
 • temperaturą wody, która sięga nawet 90 stopni Celsjusza
 • ciśnieniem - zmywarka stosuje bardzo silne strumienie wody
 • czasem pracy - sprzęt gastronomiczny pracuje w odcinkach 50-180-sekundowych
 • zużyciem wody - urządzenie zużywa zaledwie 2-3 litry wody na cykl
 • budową - zmywarki gastronomiczne skonstruowane zostały tak, aby nie było żadnych zakamarków, w których mogłyby się gromadzić bakterie
 • ceną - zwykłe zmywarki kosztują do 3000 złotych, a koszt specjalistycznego urządzenia może sięgać nawet 40 000 złotych.
 • dodatkami - wbudowanego, automatycznego dozownika płynu myjącego i nabłyszczającego oraz wyparzarki nie znajdziesz w kuchennym urządzeniu


Nie wszyscy dowierzają cudownym właściwościom profesjonalnych zmywarek. Krótki czas działania i niskie zużycie wody zadziwiają. Jednak prawidłowo ustawiona zmywarka, w której używane są środki rekomendowane przez producenta sprawiają, że spełnia swoją rolę.

Ważna funkcja wyparzarkiWedług badań, gąbka kuchenna jest największym siedliskiem bakterii w domu. I choć życie w wyjałowionym środowisku nie służy zdrowiu człowieka, wchodząc do restauracji chcesz mieć pewność, że nikt wcześniej, oprócz obsługi, nie dotykał Twoich sztućców czy talerzy. Zwłaszcza, że większość zaraźliwych chorób nie jest widoczna, a w pozostałościach jedzenia na talerzu i wilgotnym środowisku wspaniale rozwijają się grzyby i bakterie.

Dlatego sanepid nakłada na restauratora obowiązek wyparzania wszystkich naczyń, które służą do wydawania jedzenia. Wysoka temperatura oraz silny strumień wody sprawiają, że wszystkie potencjalne zagrożenia są eliminowane. To buduje poczucie bezpieczeństwa i zaufania wobec knajpy.

Profesjonalne zmywarki w zasięgu Twojej rękiNa rynku istnieje wiele producentów zmywarek. Stojąc przed wyborem sprzętu do swojej gastronomii zastanów się nad:
 • liczbą wydawanych dań
 • liczbą posiadanych naczyń
 • częstotliwością używania zmywarki
 • wielkością naczyń
 • rozmiarami kuchni.


Te wszystkie aspekty przekładają się na wybór konkretnego modelu zmywarki gastronomicznej. Mała restauracja nie będzie potrzebować zmywarki przemysłowej, która obsługuje mnóstwo naczyń podczas jednej godziny.

Jako właściciel gastronomii, w której jest spory ruch zdecydowanie wybierz tę, która podoła takiej ilości naczyń. A może zdecydowałeś się podawać posiłki w delikatnych szklankach albo talerzach o niestandardowych rozmiarach? Pomyśl o dedykowanych urządzeniach z wysokimi koszami.
Jeśli Twoja kuchnia ma miejsce, żeby pomieścić dużą zmywarkę kapturową to świetnie! Korzystaj jej z zasobów. Jednak, jeśli miejsce zmywarki będzie w małym kącie kuchni to lepiej sprawdzi się kompaktowa zmywarka uniwersalna. To od Ciebie i Twojej restauracji zależy, jaki sprzęt będzie najbardziej optymalny.