tychy.info

Wiadomości

  • 4 marca 2020

Materace małżeńskie - jaka twardość materaca będzie odpowiednia?

Materiał partnera:

Osoby będące ze sobą od jakiegoś czasu i planujące wspólne życie, często zadają sobie pytanie - spać razem, czy osobno. Zarówno jedno i drugie rozwiązanie ma swoich zwolenników, jak i przeciwników.

Materace małżeńskie - jaka twardość materaca będzie odpowiednia?


Jednak, jeżeli już zapadnie decyzja o spaniu w jednym łóżku, trzeba dokonać kolejnej. Mianowicie doboru odpowiedniego materaca do podwójnego łóżka. Czym należy się kierować, wybierając taki materac?

Jakie podstawowe wymogi powinien spełniać materac dla dwojga?Materac powinien przede wszystkim być dopasowany wielkością do wymiarów łóżka. W przypadku małżeńskich łóżek zazwyczaj najmniejsza szerokość to 140 cm. Wówczas na jedną osobę przypada 70 cm miejsca do spania. To już zapewnia pewną swobodę i dość duży komfort w czasie nocnego wypoczynku. Marka Hilding ma w swojej ofercie materace o różnej szerokości i wysokości, dzięki czemu możesz bez problemu wybrać taki, który najlepiej będzie pasował do łóżka oraz stelażu. Przykłady materacy do łóżek małżeńskich wspomnianej marki znajdziesz między innymi na stronie: sennamaterace.pl.

Pamiętaj, aby zwrócić uwagę również na to, czy materac tłumi ruchy - jedna osoba nie odczuwa ruchów drugiej, a także czy ma elastyczność punktową. Dodatkowo zwróć uwagę, że jeżeli stawiasz na jeden duży materac dla dwóch osób, powinien on być dopasowany do wagi osoby cięższej, by dawać jak najlepsze wsparcie dla kręgosłupa i całej sylwetki. Jeżeli nie wiesz jak dokładnie dobrać twardość materaca do swojej wagi, zawsze możesz skonsultować się z pracownikiem sklepu. Jest to ważne, gdyż zbyt miękki materac nie będzie dawał odpowiedniego wsparcia dla ciała. Natomiast, zbyt twardy, będzie powodował ucisk, który może utrudniać krążenie krwi.

Materace małżeńskie - jaka twardość materaca będzie odpowiednia?


Co wybrać - jeden materac dla dwojga czy dwa materace?Kolejną kwestią, nad którą zastanawiają się osoby chcące spać razem, jest to, czy wybierać jeden wspólny materac, czy raczej dwa osobne. Tutaj dużo zależeć będzie od osobistych preferencji. Zaletą jednego materaca jest to, że na powierzchni spania nie powstają żadne szczeliny i szpary, co niekiedy ma miejsce w przypadku spania na dwóch osobnych materacach. Jest to też opcja nieco tańsza w porównaniu do zakupu dwóch osobnych materacy o zbliżonych parametrach. Z drugiej jednak strony trzeba tutaj pamiętać o tym, że twardość materaca powinna być dostosowana do osoby cięższej, a to nie zawsze będzie odpowiadało drugiej osobie śpiącej na tym samym materacu.

Jeżeli decydujesz się na dwa osobne materace, pamiętaj o tym, aby miały one taką samą wysokość. Nie będzie się wtedy tworzył uskok związany z różnicą poziomów. Twardość oraz elastyczność mogą być tutaj już dopasowane do indywidualnych potrzeb poszczególnych użytkowników. Nie trzeba tutaj zwracać uwagi na wagę partnera. Jest to zatem opcja bardziej komfortowa niż spanie na jednym materacu. Jest ona jednak również droższa. Jeżeli boisz się, że na łóżku z dwoma materacami może tworzyć się szczelina, możesz na nich ułożyć specjalny materac nawierzchniowy. Tego typu produkty również znajdziesz w ofercie marki Hilding. Są to specjalne, cieńsze materace, które wyrównują powierzchnię spania. Pozwalają też ochronić główne materace przed uszkodzeniami takimi, jak przetarcia pokrowca oraz różnego rodzaju zabrudzeniami.

Więcej o materacach przeczytasz również: Materace do domu - na jakie parametry zwrócić uwagę podczas zakupu?