tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 2 marca 2020

Mężczyzna zasłabł w centrum handlowym. Interweniowały służby ratunkowe

W sobotę, 29 lutego około godziny 13.45 dyżurni KMP Tychy, SK KM PSP Tychy oraz dyspozytor pogotowia ratunkowego otrzymali zgłoszenie o nagłym zatrzymaniu krążenia u mężczyzny na terenie centrum handlowego przy ul. Towarowej. Na miejsce natychmiast zadysponowany został zespół ratownictwa medycznego WPR Katowice - stacja Tychy, patrol policji oraz zastęp JRG Tychy.

Interwencja służb ratunkowych na terenie centrum handlowego przy ul. Towarowej - 29.02.2020 · fot. 112Tychy


Jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych z pomocą mężczyźnie pospieszył policjant z wydziału kryminalnego tyskiej komendy. Wracając z zakupów w dniu wolnym od służby zauważył on zamieszanie wokół leżącego mężczyzny w jednej z galerii handlowych w Tychach. Policjant wiedział, że ważna dla ochrony życia i zdrowia jest szybka reakcja, dlatego nie wahał się ani chwili i podbiegł zorientować się, co się stało. Funkcjonariusz szybko ocenił sytuację i z uwagi na brak oznak życia nieprzytomnego podjął jego reanimację. Masaż serca przyniósł efekt. Mężczyzna odzyskał funkcje życiowe przed przyjazdem pogotowia ratunkowego i umundurowanych policjantów.

Mężczyzna został naziemną karetką przetransportowany do szpitala.

Działania służb ratunkowych na miejscu trwały około czterdziestu minut.

BM / tychy.info
źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.