Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 2 marca 2020
  • 8 marca 2020

Nowy okulistyczny mikroskop operacyjny oraz biometr w Megrezie

Okulistyczny mikroskop operacyjny oraz biometr to dwa główne nabytki Oddziału Okulistycznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez w ostatnim czasie.

Nowy okulistyczny mikroskop operacyjny oraz biometr w Megrezie
Nowy okulistyczny mikroskop operacyjny oraz biometr w Megrezie - 02.2020 · fot. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp. z o.o.


- Nowa aparatura medyczna przysłużyła się odnowieniu i unowocześnieniu sprzętu wykorzystywanego podczas operacji - mówi dr n.med. Jacek Szendzielorz, kierownik oddziału. - Wykonujemy wiele zabiegów operacyjnych i cieszę się, że możemy wykorzystywać w nich nowoczesne technologie medyczne.

Zakupiony mikroskop z osprzętem pozwoli wykonywać procedury medyczne na wysokim poziomie. Z kolei biometr pozwala na lepsze przygotowanie pacjenta do zabiegu.

- Utworzyliśmy pracownię diagnostyki przedoperacyjnej, z której korzystają chorzy kierowani na operacje zaćmy - wyjaśnia dr Szendzielorz.

Nowy sprzęt dla okulistyki w „wojewódzkim” kosztował w sumie ponad 450 tysięcy. Sfinansowany został z kolejnej część środków zadeklarowanych w 2017 roku przez Marszałka Województwa na wsparcie placówki przy okazji zbywania na rzecz miasta Tychy udziałów w spółce Megrez oraz nieruchomości przynależnych szpitalowi.

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.