Reklama

Wiadomości

  • 28 lutego 2020
  • wyświetleń: 2286

Uwaga kierowcy! Zmieniono organizację ruchu na Oświęcimskiej

Od 27 lutego na około 300-metrowym odcinku ul. Oświęcimskiej (na wysokości placu samochodowego przed fabryką FCA) obowiązuje zmieniona organizacja ruchu.

Na tym fragmencie w dalszym ciągu obowiązuje ruch wahadłowy, którym steruje sygnalizacja świetlna, z tą różnicą, że został on puszczony nitką w kierunku Bierunia, a nie w stronę centrum Tychów, jak było to dotychczas.

Zmiana organizacji ruchu spowodowania jest inwestycją prowadzoną przez Gminę Bieruń. Chodzi dokładnie o zadanie pod nazwą: "Budowa drogi gminnej w Bieruniu, obręb Bieruń Stary". Częściowo zakres prac zlokalizowany jest w obrębie miasta Tychy i dotyczy budowy skrzyżowania, które skomunikuje nową drogę prowadzącą na bieruńską strefę przemysłową z ulicą Oświęcimską.

Planowo całe zadanie ma mieć swój finał na przełomie czerwca i lipca 2020 roku, niemniej jednak data ta jest silnie uzależniona od warunków atmosferycznych. Kierowców prosimy o ostrożna jazdę i stosowanie się do znaków.

Warto dodać, że nowe skrzyżowanie docelowo zostanie objęte sygnalizacją świetlną i włączone do Inteligentnego Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem (z ang. ITS). ITS to szeroko zakrojony projekt, który stworzy możliwość bezpośredniego sterowania ruchem, co usprawni komunikację w mieście i poprawi bezpieczeństwo. To zadanie realizowane jest przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach.

BM / tychy.info

źródło: MZUiM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.