tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 1 marca 2020
  • 17 maja 2020

Święto Miasta Tychy odwołane! Nie będzie też innych imprez w plenerze

W tym roku tyszanie mieli uczestniczyć m.in. w Święcie Miasta, Śląskiej Jesieni Gitarowej, Rocku na Plaży, festiwalu szantowym Port Pieśni Pracy, koncertach w Mediatece i wielu innych wydarzeniach. Niestety, w związku z obowiązującym stanem epidemicznym i pandemią koronawiursa wydarzenia te nie odbędą się, a przynajmniej nie w takich formie jak dotychczas.

Święto Miasta Tychy - 30.06.2019
Święto Miasta Tychy - 30.06.2019 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


W ostatni weekend czerwca w Tychach na corocznym już Święcie Miasta miały wystąpić m.in. Boney M, Big Cyc, Kwiat Jabłoni, Majka Jeżowska. Niestety, weekend ten mieszkańcy miasta będą musieli spędzić inaczej.

- Zapowiadała się świetna zabawa, niestety plany pokrzyżowała epidemia. Priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo mieszkańców, dlatego Święto Miasta w tym roku nie odbędzie się. Odwołujemy także wszystkie zaplanowane na lato i jesień imprezy np. Śląską Jesień Gitarową, Rock na Plaży czy festiwal szantowy Port Pieśni Pracy - mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Miejskie Centrum Kultury analizuje obecnie możliwość przygotowania któregoś z koncertów w wersji on-line, by choć trochę zrekompensować mieszkańcom brak możliwości osobistego uczestniczenia w wydarzeniach.

Ze względu na epidemię i ograniczenie działalności niektórych instytucji kultury, AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy przesunęła wydarzenia zaplanowane na maj i czerwiec oraz koncerty przełożone z marca i kwietnia na nowy sezon koncertowy - Sezon 6.0.

Na chwilę obecną wstrzymana jest także organizacja spotkań, festynów, „Dni sąsiada” zarówno w ramach Budżetu Obywatelskiego, jak i spotkań organizowanych przez rady osiedli.

BM, ar / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.