Reklama

Wiadomości

  • 28 lutego 2020
  • wyświetleń: 2080

Wsparcie dla uzdolnionych informatycznie tyskich uczniów

Dwie tyskie szkoły SP nr 14 i SP nr 18 uczestniczą w projekcie unijnym pn. "Centrum Mistrzostwa Informatycznego". Jednym z efektów tej pracy jest powstanie pierwszej w Tychach szkolnej aplikacji w Szkole Podstawowej nr 14. W całym kraju w programie bierze udział 12 tys. uczniów i 1500 nauczycieli.

Szkolna aplikacja w Szkole Podstawowej nr 14 w Tychach
Szkolna aplikacja w Szkole Podstawowej nr 14 w Tychach · fot. UM Tychy


Celem projektu jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej oraz aktywizowanie dzieci i młodzieży uzdolnionej informatycznie.

- Projekt skierowany jest do nauczycieli szkół podstawowych, ponadpodstawowych, nauczycieli akademickich oraz innych osób dorosłych wykazujących predyspozycje do pracy oraz zainteresowania pracą z wybitnie uzdolnioną młodzieżą - uczniów z klas IV-VI szkół podstawowych, uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych, uczniów szkół średnich w tym liceów ogólnokształcących i techników oraz szkół branżowych I i II stopnia - można przeczytać na stronie http://www.cmi.edu.pl

Dzieci i młodzież mogą rozwijać swoje umiejętności pod okiem nauczycieli informatyki. Na zajęciach tworzą prototypy, modele i aplikacje mobilne. Jedna z nich powstała w Szkole Podstawowej nr 14 w Tychach.

- Stworzona została w App Inventor, który umożliwia początkującym programistom tworzenie oprogramowania na system Android. Aplikacja nie tylko pozwoli dowiedzieć się o zaletach i atutach szkoły, ale również zrobić sobie test na ucznia SP14. Dzięki takim działaniom uczniowie uczą się współpracy w zespole, mają także możliwość zastosowania w praktyce zdobytych umiejętności programowania, jak również opublikowania efektów swej pracy - mówi Adrian Zieliński, nauczyciel informatyki w Szkole Podstawowej nr 14 w Tychach.

Pomysł stworzenia właśnie aplikacji pojawił się przy okazji organizowanych przez szkołę „Dni Otwartych”. - Chcieliśmy wzbogacić naszą ofertę, a zarazem ułatwić zwiedzanie naszej szkoły - mówią uczniowie.

W sumie założeniem projektu pn. „Centrum Mistrzostwa Informatycznego” jest podniesienie kompetencji dydaktycznych 1500 osób prowadzących koła informatyczne oraz 12000 uczniów w całym kraju.

BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.