tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 lutego 2020
  • 28 lutego 2020

Pośpiech głównym powodem nadmiernej prędkości

W czwartek, 27 lutego tyscy policjanci przeprowadzili działania „Prędkość”. Ich celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na tyskich drogach. Mundurowi ujawnili łącznie 90 wykroczeń, a te polegające na przekroczeniu dozwolonej prędkości najczęściej tłumaczone były pośpiechem.

W trakcie wczorajszych działań mundurowi ujawnili łącznie 90 wykroczeń, z czego 76 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Kierowcy często tłumaczą się pośpiechem, zapominając, że to właśnie on jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków.

Policjanci przypominają:
  • Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków tj. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.
  • Prowadząc pojazd należy też utrzymywać prędkość, która zapewnia bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu, aby w razie nagłego hamowania uniknąć zderzenia.
  • Apelujemy do wszystkich kierujących, aby przestrzegali przepisów dotyczących dozwolonej prędkości jazdy!

BM / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.