tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 27 lutego 2020

Hiszpański skrzydłowy wraca do GKS Tychy

Osiem miesięcy trwał rozbrat Omara Monterde z GKS Tychy. 30-letni skrzydłowy w rundzie jesiennej obecnego sezonu występował w ligowym rywalu tyszan - Olimpii Grudziądz, natomiast wiosną będzie ponownie występował przy Edukacji 7. Kontrakt Hiszpana z GKS będzie obowiązywał do końca sezonu 2019/2020.

Reklama

Omar Monterde wraca do GKS Tychy - 02.2020 · fot. Łukasz Sobala / GKS Tychy


Urodzony 24 marca 1989 roku Monterde do Tychów po raz pierwszy trafił we wrześniu 2018 roku i w zielono-czarno-czerwonej koszulce rozegrał cały sezon 2018/19. W 24 spotkaniach zdobył trzy gole i zaliczył trzy asysty.

- Omar to zawodnik, który ma uznaną markę na I-ligowych boiskach. Co też niezwykle istotne, zna dobrze tyską szatnię, więc nie powinien mieć problemów z szybką aklimatyzacją. Liczę, że dzięki swojej technice i specyficznemu stylowi gry, wniesie pierwiastek boiskowego szaleństwa do naszej gry ofensywnej. Mam nadzieję, że jego gole i asysty pomogą nam w realizacji ambitnych celów, które przed sobą stawiamy - mówi Prezes Zarzadu KP GKS Tychy, Leszek Bartnicki.

Omar Monterde wraca do GKS Tychy - 02.2020
Omar Monterde wraca do GKS Tychy - 02.2020 · fot. Łukasz Sobala / GKS Tychy


Po wygaśnięciu kontraktu odszedł z tyskiego klubu i następnie związał się umową z innym pierwszoligowcem, Olimpią Grudziądz. Jesienią wystąpił w 11 meczach Fortuna 1 Ligi (m.in. na stadionie w Tychach), w których strzelił trzy bramki. 24 lutego rozwiązał kontrakt z grudziądzkim klubem, dlatego do zespołu Trójkolorowych trafia jako wolny zawodnik.

Wychowanek Levante UD w klubach ze swojego kraju występował do końca sezonu 2014/15. Wówczas trafił do drugoligowej wówczas Legionovii Legionowo, w której w 18 spotkaniach strzelił sześć bramek. W przerwie zimowej podpisał umowę z pierwszoligową Bytovią Bytów, gdzie w trakcie półtorarocznej gry rozegrał 31 meczów i zdobył dwa gole. Później był m.in. graczem Lincoln Red Imps FC, z którym zdobył mistrzostwo Gibraltaru.

Omar w tyskim zespole będzie występował - podobnie jak za pierwszym razem - z numerem 23.

Omar Monterde wraca do GKS Tychy - 02.2020
Omar Monterde wraca do GKS Tychy - 02.2020 · fot. Łukasz Sobala / GKS Tychy


Omar Monterde
ur. 24.03.1989 r. w Walencji (Hiszpania)
Pozycja: Skrzydłowy
Wzrost/waga: 170 cm / 65 kg
Poprzednie kluby: Levante UD, UD Puçol, Mislata CF, CD Alcoyano València CF B, UD Melilla, CD Acero, CD Castellón, Legionovia Legionowo, Bytovia Bytów, Linares Deportivo, Lincoln Red Imps FC, GKS Tychy, Olimpia Grudziądz.

BM / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.